Jakub Wachnik zasilił LUK Politechnikę Lublin

Jakub Wachnik zasilił LUK Politechnikę Lublin

Jakub Wachnik będzie w przyszłym sezonie bronił barw LUK Politechniki Lublin. Zawodnik mierzący 202 centymetry wzrostu jest trzecim wzmocnieniem lubelskiego zespołu po libero Nevenie Majstoroviciu i atakującym Szymonie Romaciu. 

27-letni przyjmujący rozpoczynał swoją karierę w Czarnych Radom. W 2009 roku Wachnik zdobył z radomską ekipą tytuł wicemistrza Polski kadetów, a dwa lata później mistrzostwo kraju w kategorii juniorów. W sezonie 2012/2013 już jako senior wywalczył z Czarnymi awans do PlusLigi. Po dwóch latach gry w najwyższej klasie rozgrywkowej przeniósł się do Top Volley Precura Antwerpia. Jego przygoda w Belgii trwała zaledwie rok, po którym wrócił do Polski, przechodząc do Effectora Kielce. W sezonie 2018/2019 był zawodnikiem Cuprum Lubin, a ostatnie miesiące spędził we francuskim Cambrai VB, w którym występował razem z innym nowym nabytkiem lublinian, Szymonem Romaciem.

Poza Jakubem Wachnikiem, za przyjęcie lubelskiej drużyny w kolejnej kampanii będą odpowiedzialni drugi najskuteczniejszy zawodnik poprzedniego sezonu KRISPOL 1. Ligi Paweł Rusin i Szymon Seliga.

fot. Grzegorz Winnicki/LUK Politechnika Lublin