Kiedy finał ME siatkarzy 2023? O której godzinie Polska – Włochy?

Kiedy finał ME siatkarzy 2023? O której godzinie Polska – Włochy?
fot. Icon Sport

Wszyscy czekamy na finał ME siatkarzy 2023. Kiedy decydujący mecz i o której godzinie? O tym powinien wiedzieć każdy kibic polskich siatkarzy.

Kiedy finał Mistrzostw Europy siatkarzy 2023? O której godzinie?

Wiemy już kiedy finał Mistrzostw Europy siatkarzy 2023. Decydujące starcie o złote medale zostanie rozegrane w sobotę, 16 września 2023 roku. Początek meczu o godzinie 21:00. W finale Mistrzostw Europy siatkarzy 2023 zagrają na pewno Polacy, którzy w półfinale odczarowali złą passę przeciwko Słoweńcom. Biało-czerwoni wygrali 3:1 i mogą oczekiwać na swoich rywali w finale. Warto dodać, że Polacy czekali na finał Mistrzostw Europy siatkarzy aż 14 lat. W finale Mistrzostw Europy siatkarzy 2023 zagramy z Włochami lub Francuzami. Finał odbędzie się w Rzymie.

Po raz ostatni i jedyny w historii reprezentacja Polski sięgnęła po złote medale Mistrzostw Europy siatkarzy w 2009 roku na turnieju rozgrywanym w Turcji. Aż pięciokrotnie byliśmy srebrnymi, a pięciokrotnie brązowymi medalistami. Co ciekawe, złotych medali bronią Włosi. Jeżeli Italia pokona w półfinale Francję, to mecz przeciwko Polsce w Rzymie będzie dla nich tym bardziej prestiżowy.