Kiedy grają siatkarki z Turcją? O której grają polskie siatkarki na ME 2023?

Kiedy grają siatkarki z Turcją? O której grają polskie siatkarki na ME 2023?
fot. Icon Sport

Rozpoczęto już oficjalnie rywalizację pucharową na Mistrzostwa Europy w siatkówce kobiet, dlatego też coraz częściej pojawiają się pytania, kiedy grają polskie siatkarki z Turcją? Odpowiedź na to oraz wiele innych pytań znajdziecie w niniejszym tekście. Serdecznie zapraszamy.

Kiedy grają siatkarki z Turcją? O której grają polskie siatkarki?

Najbliższe spotkanie Polska – Turcja siatkówka kobiet zaplanowano na godz. 17:00 w dniu 30 sierpnia 2023 roku. O ile zatem byliście ciekawi, kiedy grają Polskie siatkarki na Mistrzostwach Europy 2023, to Wasza ciekawość została właśnie zaspokojona.

Kiedy grają polskie siatkarki kolejne mecze?

Kwestia kolejnych meczów z udziałem podopiecznych Stefano Lavariniego jest oczywiście uzależniona od rezultatu potyczki z reprezentacją Turcji. Gdy Polki będą musiały uznać wyższość ekipy znad Bosforu, to oczywiście ich przygoda na ME oficjalnie dobiegnie końca. Jeśli rozstrzygną rywalizację na swoją korzyść, to w kolejnej rundzie zmagań będzie czekał wygrany zespół z pary Włochy – Francja.

Cel? Przerwać imponującą serię

Począwszy od roku 2017, Turczynki meldowały się w strefie medalowej na trzech kolejnych imprezach rangi mistrzowskiej. Powiedzieć zatem, że przed Polkami trudne zadanie, to tak jakby nie powiedzieć nic. Nikt inny nie zbudował jednak wokół kadry narodowej tak pozytywnej aury jak wspomniany już wcześniej Stefano Lavarini. Nawet w przypadku gdy możemy nieco odstawać umiejętnościami od reprezentantek Turcji, to istnieje całkiem spora szansa, że pokonamy je mentalnie.

Wstawanie z kolan i wychodzenie obronną ręką z opresji to prawdziwy znak firmowy Magdaleny Stysiak i jej koleżanek z kadry. Mamy cichą nadzieję, że w razie potrzeby będą potrafiły po raz kolejny to udowodnić.