Kiedy grają siatkarki z Ukrainą? O której grają polskie siatkarki na Mistrzostwach Europy 2023?

Kiedy grają siatkarki z Ukrainą? O której grają polskie siatkarki na Mistrzostwach Europy 2023?
fot. Icon Sport

Kiedy grają siatkarki z Ukrainą? O której grają polskie siatkarki?

Spotkanie Polska – Ukraina siatkówka kobiet będzie ostatnim meczem Biało-czerwonych na tym etapie zmagań. Jego wygrany będzie w nieco lepszej sytuacji przed fazą pucharową, co oczywiście jest bardzo istotne. Im wyższa pozycja w tabeli, tym łatwiejszy przeciwnik w 1/8 finału.

Start omawianego pojedynku zaplanowano na godz. 17:00 w dniu 24 sierpnia 2023 roku. Kiedy grają polskie siatkarki na Mistrzostwach Europy 2023 swoje kolejne mecze? Szczegóły w kolejnym akapicie.

Kiedy grają polskie siatkarki kolejne mecze?

Nim nie dobiegnie końca ostatnia z potyczek grupowych nie ma możliwości, by przewidzieć, z kim i kiedy Polki rozegrają swoją batalię o wejście do ćwierćfinału. Z turniejowej drabinki można wywnioskować jedynie to, iż rywalkami naszych dziewczyn będzie jedna z reprezentacji wchodzących w skład grupy C (Turcja, Niemcy, Azerbejdżan, Czechy, Grecja, Szwecja).

Żarty się skończyły

Niestety wchodzimy już w taką fazę europejskiego czempionatu, w której to konieczne będzie maksymalne skupienie. Od rezultatu spotkania z Ukrainkami zależy bowiem dalsza droga ekipy dowodzonej przez Stefano Lavariniego w mistrzowskich zmaganiach.

Jeśli więc dotychczas kiepskie boje, jak chociażby ten z Serbią nie niosły ze sobą poważniejszych konsekwencji, to lada chwila jeden taki błąd oznaczał będzie już tylko jedno – pożegnanie z najważniejszą imprezą w tegorocznym kalendarzu gier.

Mimo wiadomych sympatii pomiędzy obiema reprezentacjami liczymy na brak skrupułów po stronie Polek. Walczymy o swój dalszy los. Oby Asia Wołosz i spółka nie zapomniały o tym choćby na moment!