Kinga Kołosińska po raz kolejny odwiedziła Lublin

Kinga Kołosińska po raz kolejny odwiedziła Lublin

We wtorek, 26 lutego w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 7 przy ul. Plażowej odbyło się spotkanie z reprezentantką Polski w siatkówce plażowej, uczestniczką Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 roku, Kingą Kołosińską.

Kinga Kołosińska zasygnalizowała nam, że akurat w tym terminie może pojawić się w Lublinie, więc zdecydowaliśmy się na zorganizowanie spotkania w Szkole Podstawowej nr 7. Zrobiono w niej remont i po raz pierwszy ta szkoła weszła do programu szkolnych ośrodków siatkarskich. Wcześniej czy później z każdej placówki wyjdzie jakiś talent, a takie spotkania temu sprzyjają – tłumaczy Jacek Rutkowski, wiceprezes ds. Szkoleniowych Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie.

Jak patrzę na dzieci, z którymi spotykam się, to przypominam sobie, jak ja byłam w ich wieku i zaczynałam grać w siatkówkę. Zawsze się rozczulam nad nimi i z wielkim uśmiechem przyjeżdżam na takie wydarzenia – mówi Kinga Kołosińska.

Jakie plany na najbliższe tygodnie ma lublinianka? – W środę wyruszam na obóz na Teneryfę. Natomiast od kwietnia zaczyna się sezon i pierwszy turniej w Chinach. Potem właściwie tydzień po tygodniu trwają zawody najwyższej rangi, które pozwolą zbierać punkty do kwalifikacji olimpijskiej. W tym roku odbędą się także Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata, więc to będą dwie główne imprezy, w których będziemy chciały zagrać, jak najlepiej – wyjaśnia 29-latka.