Kolejny turniej padł łupem siatkarzy LUK Politechnika Lublin

W trzeci weekend września odbył się turniej LUK Politechnika Lublin Cup w piłce siatkowej mężczyzn. W rywalizacji wzięły udział cztery zespoły: MKS Avia Świdnik, BAS Białystok, Zapadny Bug Brześć oraz gospodarze LUK Politechnika Lublin. Triumfowali podopieczni Macieja Kołodziejczyka. – Był to mocno obsadzony turniej i dzięki temu mieliśmy szansę zmierzyć się z bardzo dobrymi zespołami. Cieszą zwycięstwa, ale one nie są jeszcze tak ważne. Jesteśmy realistami i wiemy, że to jest etap przygotowań do ligi. Czujemy jednak chęć wygrywania, a to buduje charakter i mentalność drużyny. Te dwa dni rywalizacji pokazały, nad czym jeszcze musimy pracować, żeby być w pełni przygotowanym do sezonu – komentuje trener lublinian. Więcej powodów do optymizmu niż ostatnio ma za to MKS Avia Świdnik. – Rotowaliśmy składem na tym turnieju, ale wszyscy dostali szansę zaprezentowania się. Na większe dolegliwości na szczęście już nikt nie narzeka. Widać progres w naszej grze i to, że dobrze wykonujemy swoją pracę na treningach. Nie gramy oczywiście tego, czego byśmy chcieli, ale do ligi mamy jeszcze trochę czasu. Oby wszystko szło w dobrym kierunku – mówi II trener żółto-niebieskich, Piotr Maj. 

WYNIKI TURNIEJU LUK POLITECHNIKA LUBLIN CUP

Sobota
LUK Politechnika Lublin – Zapadny Bug Brześć 3:1
MKS Avia Świdnik – BAS Białystok 2:3
BAS Białystok – Zapadny Bug Brześć 3:1
LUK Politechnika Lublin – MKS Avia Świdnik 3:2

Niedziela
MKS Avia Świdnik – Zapadny Bug Brześć 3:0
LUK Politechnika Lublin – BAS Białystok 3:1

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU LUK POLITECHNIKA LUBLIN CUP

1. LUK Politechnika Lublin
2. BAS Białystok
3. MKS Avia Świdnik
4. Zapadny Bug Brześć

SKŁADY DRUŻYN Z WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

LUK: Szymon Pałka, Michał Marszałek, Paweł Toborek, Tomasz Błądziński, Szymon Seliga, Łukasz Zugaj, Jędrzej Goss, Bartosz Jesień, Tomasz Kusior, Kamil Szaniawski, Wojciech Kwiecień, Kamil Durski, Rafał Cabaj (libero), Mateusz Stasiak (libero).

Avia: Marcin Kurek, Maciej Sajdak, Jakub Guz, Błażej Czarnecki, Paweł Rejowski, Bartłomiej Żywno, Konrad Machowicz, Michał Baranowski, Rafał Obermeler, Bartłomiej Giza, Bartłomiej Misztal, Paweł Zdrojewski, Dariusz Bonisławski (libero), Andrzej Bieńko (libero).

fot. LUK Politechnika Lublin