Kontrolowany spokój w barwach II-ligowej Tomasovii Tomaszów Lubelski

Kontrolowany spokój w barwach II-ligowej Tomasovii Tomaszów Lubelski

W poniedziałek przygotowania do sezonu 2019/2020 rozpoczęły siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski. Niebiesko-białe przystąpią do niego bez rewolucji kadrowej. 

Do końca sierpnia będziemy trenować dwa razy dziennie. Natomiast pod koniec miesiąca czeka nas pierwszy sprawdzian formy, bo weźmiemy udział w towarzyskim turnieju w Jarosławiu. Sami także zorganizujemy zawody pod nazwą Tomasovia Cup. Chcielibyśmy zagrać jak najwięcej meczów kontrolnych przed startem sezonu, więc szukamy jeszcze sparingpartnerów – mówi trener zespołu Stanisław Kaniewski.

W nowej kampanii w barwach II-ligowca zabraknie takich zawodniczek, jak: Małgorzata Ruszel, Bernadetta Nobis i Marta Bogacka. Natomiast szeregi biało-niebieskich zasiliły: Wioletta Świerkosz (Sillesia Volley Mysłowice), Maja Orzyłowska (MKS SAN-Pajda Jarosław), Natalia Machniewicz (V LO Rzeszów) i Zofia Mickiewicz (wychowanka Tomasovii Tomaszów Lubelski). – Dołączyły do nas dziewczyny po maturze, które rozpoczynają studia w Zamościu, więc będą na miejscu i to na pewno będzie dobre dla zespołu – potwierdza szkoleniowiec. Być może do tego grona dołączy także Joanna Beda, która jest w trakcie negocjacji nowej umowy.

Siatkarki z Tomaszowa Lubelskiego sezon 2019/2020 rozpoczną 5 października meczem z PLKS Pszczyna. – Nasza grupa zapowiada się na bardzo mocną. Jest drużyna z Sosnowca (ASOTRA MKS-MOS Płomień Sosnowiec – przyp. red.), która będzie walczyła o promocję do I ligi czy MKS Pogoń Proszowice, który nam po prostu nie leży. Czeka nas wiele dalekich wyjazdów i nie ukrywam, że może być nam ciężko. W dodatku tylko ekipy z miejsc 1-4 grają o awans, a zespoły, które zajmą lokaty 6-9 o utrzymanie. Wiele jednak będzie zależało od naszej pracy, więc na pewno nie poddajemy się – komentuje opiekun drużyny z Lubelszczyzny.

Do sztabu szkoleniowego Tomasovii Tomaszów Lubelski dołączył Krzysztof Wróbel, który zastąpił Jerzego Senejko.

KADRA TOMASOVII TOMASZÓW LUBELSKI NA SEZON 2019/2020:

Przyjmujące: Aleksandra Tabczuk (grająca także na pozycji libero), Marta Chwała (grająca także na pozycjach atakującej i środkowej)
Atakujące: Wioletta Świerkosz, Maja Orzyłowska (grająca także na pozycji środkowej)
Środkowe: Diana Romaszko-Piwko, Gabriela Kostur
Rozgrywające: Patrycja Kaniewska, Justyna Tyska, Zofia Mickiewicz
Libero: Natalia Machniewicz.

fot. Tomasz Tomczewski (archiwum)

0 0 vote
Article Rating