W Lublinie za komplet oczek

W rundzie jesiennej podopieczne Jacka Rutkowskiego na Podkarpaciu podzieliły się punktami z drużyną APPGO AZS Uniwersytet Rzeszowski, pokonując rywalki dopiero po pięciosetowym boju. W Lublinie akademiczki okazały się już zdecydowanie lepsze, bowiem wygrały ze swoim przeciwnikiem 3:1.

KOMENTARZ TRENERA

Jacek Rutkowski:  Ten mecz miał dwa oblicza. Pierwszego seta wygraliśmy gładko do 15, a kolejnego niespodziewanie przegraliśmy. Popełniliśmy w nim za dużo błędów własnych, zwłaszcza w zagrywce, ponieważ popsuliśmy aż osiem serwisów. Po dwóch partiach rozpoczęły się prawdziwe emocje. Rywalki prowadziły 7:2, a następnie 15:10 i wydawało się, że dowiozą dobry wynik do końca. Moje zawodniczki w porę wzięły się za odrabianie strat i to poskutkowało. Nie było to łatwe spotkanie, więc trzy punkty cieszą. W tym sezonie drużyna z Rzeszowa jest solidnym przeciwnikiem dla każdego. Zagraliśmy w miarę płynnie. Bardzo dobrze funkcjonowały takie elementy jak środek, obrona czy przyjęcie. Może w tym meczu po naszej stronie nie pojawiła się liderka, ale cały zespół zasługuje na słowa uznania, bo siły rozłożyły się po równo. Dziewczyny intensywnie przepracowały przerwę noworoczną i było to widoczne.

13 stycznia LUK AZS UMCS Lublin zagra na wyjeździe z Szóstką Mielec.

LUK AZS UMCS Lublin – APPGO AZS Uniwersytet Rzeszowski 3:1 (25:15, 23:25, 25:21, 25:20)

AZS UMCS: Magdalena Bogusz, Sylwia Obszyńska, Dominika Wawerska, Paulina Konop, Paulina Kłuś (libero), Adrianna Nejkauf, Natalia Szajowska, Zuzanna Urbańska, Aleksandra Krzyżak, Iga Jarosińska, Katarzyna Bogdańska (libero), Wiktoria Kowalska.