LUK Politechnika Lublin ma nowego atakującego

LUK Politechnika Lublin ma nowego atakującego

Szymon Romać został nowym zawodnikiem LUK Politechniki Lublin. 27-letni atakujący jest drugim wzmocnieniem lubelskiej ekipy po serbskim libero Nevenie Majstoroviciu.

Gracz pochodzący z Lubina rozpoczynał swoją karierę w tamtejszym Cuprum, z którego przeniósł się do Ikara Legnica. Kolejnym przystankiem w jego siatkarskiej przygodzie była ekipa Czarnych Radom, z którą zdobył dwa mistrzostwa Polski juniorów. W 2011 roku został wybrany MVP i najlepszym zagrywającym juniorskiego czempionatu. W karierze seniorskiej występował w Cuprum Lubin, Energetyku Jaworzno, Treflu Gdańsk i Skrze Bełchatów. W sezonie 2017/2018 z zespołem z Bełchatowa wywalczył mistrzostwo i superpuchar Polski. Przez ostatnie dwa lata Romać reprezentował barwy występującej na zapleczu francuskiej Ligue A ekipy Cambrai VB.

Nowego atakującego LUK Politechniki czeka trudne zadanie, bowiem będzie musiał zastąpić Damiana Wierzbickiego. Najlepiej punktujący zawodnik ostatniego sezonu KRISPOL 1. Ligi przeniósł się z Lublina do KFC Gwardii Wrocław. O miejsce w podstawowym składzie Romać powalczy z Jędrzejem Gossem.

fot. Grzegorz Winnicki/LUK Politechnika Lublin