Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn pod bukmacherską lupą!

Mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn pod bukmacherską lupą!

Przed dwoma laty najlepszą siatkarską ekipą na Starym Kontynencie okazali się Serbowie. Polacy pod batutą Vitala Heynena zdobyli brąz, więc w tym roku mają coś do udowodnienia. Zachęcamy do sprawdzenia najlepszych typów i prognoz bukmacherskich na tegoroczne Euro!

Polska gościnność

Mistrzostwa Europy w siatkówce to turniej organizowany cyklicznie od 1948 roku. Choć pierwsze edycje odbywały się nieregularnie (co trzy, cztery bądź nawet pięć lat), to od 1975 roku najlepsi siatkarze Europy rywalizują co dwa lata. Gospodarzami zmagań są w tym roku Czesi, Estończycy, Finowie oraz Polacy! W XXI wieku już po raz trzeci przychodzi nam organizować lub współorganizować prestiżową imprezę. Tylko Włosi i Czesi częściej byli gospodarzami siatkarskiego Euro. Italia może się też pochwalić świetnym wynikiem medalowym, ponieważ zdobyła już 13 krążków. Lepiej pod tym względem wypadają tylko Rosjanie z 22 zdobyczami medalowymi (14 z nich zdobył ZSRR).

Sześć miast, cztery grupy, jeden zwycięzca

Historia historią, ale to nie statystyki zagrają na parkiecie. Szansę na zwycięstwo mają 24 drużyny podzielone na cztery grupy. Mecze grupy A. będą rozgrywane w krakowskiej Tauron Arenie. Rozgrywki grupy B. będzie można śledzić w czeskiej Ostrawie, grupa C. zagra w fińskim Tampere, a zestaw D. w stolicy Estonii – Tallinnie. Co ciekawe, rywalizacja wróci do Polski w fazie pucharowej. Mecze 1/8 finału i ćwierćfinału odbędą się między innymi w Ergo Arenie, czyli słynnej hali na granicy Gdańska i Sopotu. Gospodarzem finału będzie z kolei katowicki Spodek. Oby Biało-Czerwonym udało się zameldować w meczu o złoto. Z pewnością mogliby liczyć na genialny doping.

Grupa A. Zrobić swoje

W polskiej grupie znalazły się Belgia, Grecja, Portugalia, Serbia i Ukraina. Bez wątpienia głównym rywalem podopiecznych Vitala Heynena będą broniący tytułu mistrzowskiego goście z Półwyspu Bałkańskiego. Ich gwiazdą jest świetnie dysponowany Uros Kovacević. Awans Polaków to bezdyskusyjny obowiązek. ME w siatkówce mężczyzn potrafią zaskakiwać, ale z pewnością nie możemy narzekać na układ grupy. Rywalizacja na tym etapie zakończy się 8 września. Tego dnia Grecy zagrają z Portugalczykami, a nasze Orły zmierzą się z Ukrainą. Selekcjoner naszych rywali Ugis Krastins będzie musiał wymyślić coś extra, aby zatrzymać Bartosza Kurka i spółkę.

Grupa B. Słowenia znów zaskoczy?

W każdej edycji Mistrzostwa Europy w siatkówce grupy są zróżnicowane, a eksperci prześcigają się w prognozach, który zespół może stać się czarnym koniem turnieju. Bez wątpienia w 2019 roku tym mianem można było określić reprezentację Słowenii. Siódma drużyna rankingu FIVB powtórzyła wtedy sukces z 2015 roku, zdobywając srebro. W drodze do finału Jan Kozamernik wraz z kolegami ograli Rosję i Polskę (po 3:1). Tym razem Słoweńcy muszą sprawdzić się w grupie z Białorusią, Bułgarią, Czarnogórą, Czechami i Włochami. Faworytami do zwycięstwa w tym zestawie są siatkarze Italii. Namieszać mogą też Bułgarzy, których trenuje Silvano Prandi.

Grupa C. Rosja nadrabia straty

Rosjanie mają za sobą udane igrzyska olimpijskie. Choć startowali pod flagą Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego, to nikt nie ma wątpliwości, że wywalczone srebro oddaje w pełni ich aktualną pozycję w męskiej siatkówce. Podopieczni Tuomasa Petteriego Sammelvuo rozpoczęli Mistrzostwa Europy w siatkówce od wpadki. Porażka 1:3 z Turcją mogła zaboleć, ale w grupie znajdują się też Finlandia, Hiszpania, Holandia i Macedonia Północna, więc okazji do nadrobienia straty punktowej nie zabraknie. A Turcy? Od początku zmagań świetnie prezentuje się Adis Lagumdzija. Zawodnik bośniackiego pochodzenia z dużą skutecznością kończy ataki i prowadzi team do awansu.

Barthélémy Chinenyeze

Grupa D. Złoto IO zobowiązuje

Ostatni zestaw w fazie grupowej tworzą Chorwacja, Estonia, Francja, Łotwa, Niemcy i Słowacja. Opromienieni złotym medalem igrzysk Tricolores chcą potwierdzić doskonałą formę. Najlepszy przyjmujący i MVP turnieju olimpijskiego, czyli Earvin N’Gapeth przyczynił się do pewnych zwycięstw ze Słowacją i Chorwacją. Ten etap powinien być tylko przetarciem formy dla faworytów. Mistrzostwa Europy w siatkówce nigdy nie były konikiem Niemców, ale to oni pretendują do drugiego miejsca w grupie. Pozostałe drużyny powinny zażarcie walczyć o przejście do fazy pucharowej. Dobrze w turniej weszli Łotysze, dla których jest to dopiero druga przygoda z Euro.

Na kogo mogą trafić Polacy w fazie finałowej?

Znasz już Mistrzostwa Europy siatkówka grupy, więc czas przejść do przewidywania tego, co może się wydarzyć w kolejnych fazach turnieju. Przy założeniu, że Biało-Czerwoni zakończą rywalizację na pierwszym miejscu w grupie, ich rywalem w 1/16 finału będzie czwarta drużyna grupy C. Jeśli Polacy zajmą drugą lokatę, to zmierzą się z trzecią ekipą z tej grupy. W każdym wariancie uwzględniającym nasz awans, zagramy w Gdańsku, a przeciwnikiem będzie któraś z drużyn: Finlandia, Hiszpania, Holandia, Macedonia Północna, Rosja lub Turcja. Wydaje się, że najtrudniejsza byłaby przeprawa z naszymi wschodnimi sąsiadami, ale to rozwiązanie jest mało prawdopodobne.

Oferta kursowa bukmacherów na pojedyncze mecze ME

Mistrzostwa Europy w siatkówce ruszyły pełną parą, więc nie sposób nie wziąć pod lupę ofertę zakładów bukmacherskich. Przyjrzeliśmy się trzem wybranym spotkaniom pod kątem kursów dostępnych u najlepszych buków na rynku. Naszej analizie podlegały spotkania Turcja – Holandia oraz Niemcy – Francja (oba mecze odbędą się 6 września o godz. 19:00), a na deser Polska – Belgia (6 września, 20:30). Współczynniki na Mistrzostwa Europy w siatkówce grupy porównaliśmy u operatorów forBET, Fortuna i LVBET. Kto wypadł najlepiej w podsumowaniu? Doskonale obrazuje to tabela zamieszczona poniżej. Naszym faworytem jest forBET!

Analiza współczynników na chętnie wybierane zakłady siatkarskiego Euro

W analizowanych spotkaniach najmniej wątpliwości przynosi ekspertom mecz Polaków z Belgami. Aby wygrać Mistrzostwa Europy w siatkówce nie można pozwolić sobie na gorszy dzień, co doskonale wiedzą Orły po ostatnim Euro. Porażkę ze Słoweńcami w półfinale imprezy z 2019 roku można porównać do niedawnego niepowodzenia z Francją na igrzyskach. Tym razem powinno być inaczej, więc polski walce nie zatrzyma się na Belgach. Wyraźnym faworytem w meczu z Niemcami są Francuzi, którzy powinni wygrać w trzech, czterech setach. Najbardziej wyrównane wskaźniki otrzymali Turcy i Holendrzy. LVBET i forBET wystawiły równorzędne mnożniki.

Bukmacher Turcja – Holandia kursy Niemcy – Francja kursy Polska – Belgia kursy
forBET 1.92 – 1.92* 3.35 – 1.35 1.08 – 8.60
Fortuna 1.85 – 1.95 3.55 – 1.30 1.07 – 8.50
LVBET 1.90 – 1.90 3.20 – 1.33 1.09 – 7.25

*Podane w tabeli kursy na me w siatkówce mężczyzn dotyczą zwycięzcy każdego ze spotkań. Pamiętaj, że mnożniki mogą ulec zmianie. Dlatego przed zawarciem zakładu, koniecznie je sprawdź.

Pozostałe propozycje zakładów

Tradycja, jaką niosą ze sobą Mistrzostwa Europy w siatkówce zostanie uświetniona kolejnym turniejem mistrzowskim rozgrywanym także na polskich parkietach. W ofercie bukmacherów można znaleźć nie tylko zakłady proste na poszczególne mecze, ale też zakłady długoterminowe. Popularnością cieszą się przewidywania przyszłego mistrza Starego Kontynentu. W obecnej fazie turnieju można też obstawiać bety na zwycięzców poszczególnych grup. Poza tym w ofercie podstawowej znajdują się zakłady na liczbę punktów drużyn/zawodników, zakłady handicapowe czy na zwycięzcę danego seta. Możesz obstawiać Mistrzostwa Europy w siatkówce jak chcesz!

Podsumowanie

Finał zmagań odbędzie się już za niecałe dwa tygodnie. Katowicki Spodek będzie gościł 19 września dwie najlepsze drużyny turnieju (mecz rozpocznie się o godzinie 19:30). Oby Mistrzostwa Europy w siatkówce ułożyły się po myśli reprezentacji Polski. Trzymamy kciuki za naszych reprezentantów i zachęcamy do śledzenia na bieżąco oferty czołowych bukmacherów. Polecamy obstawianie ME u buków takich jak forBET, Fortuna i LVBET, czyli sprawdzonych i w pełni legalnych firm na rodzimym rynku.