Mistrzostwo województwa lubelskiego dla siatkarek AZS-u AWF Biała Podlaska

W trzeci weekend marca został rozegrany drugi mecz rozgrywek III ligi siatkówki kobiet, w którym rywalizowały zespoły AZS-u AWF Biała Podlaska i SKS Szóstka TPS Biała Podlaska. Po raz kolejny zwycięsko z tej konfrontacji wyszła drużyna dowodzona przez trenera Wojciecha Ignatiuka.

Wojciech Ignatiuk:

Nasz występ oceniam pozytywnie. Oba mecze wygraliśmy i derby Białej Podlaskiej zapisujemy po swojej stronie. Pierwsze dwa sety w drugim spotkaniu zagraliśmy bardzo dobrze. Tak naprawdę zależało nam na tym, żeby wygrać jedną partię, bo to nam gwarantowało pierwsze miejsce w województwie. Wyszliśmy na boisko bardzo skoncentrowani. Dwie premierowe odsłony graliśmy na swoich zasadach i narzuciliśmy tempo rywalkom. Od trzeciego seta, zacząłem grać szerszym składem, żeby sprawdzić wszystkie zawodniczki. W dwóch kolejnych partiach, które przegraliśmy, nie było z naszej strony zaangażowania w 100% . Wykonaliśmy plan minimum na ten mecz, choć potem zabrakło waleczności. W tie-breaku nie wracałem do podstawowego składu. Dziewczyny zmobilizowały się i udało nam się rozstrzygnąć piątego seta na naszą korzyść. Cały dwumecz oceniam na plus. Teraz głównym celem dla nas jest turniej ćwierćfinałowy i walka o wejście do II ligi, ale to dopiero na początku kwietnia, więc mamy jeszcze trzy tygodnie. Będziemy próbowali podpierać się sparingami. Treningi treningami, lecz potrzebujemy ogrania meczowego.

Grzegorz Piszcz:

Zagraliśmy średnie zawody, choć w pewnych momentach prezentowaliśmy się bardzo dobrze. To jest nasz drugi mecz w tym składzie i dopiero się zgrywamy. Nie mamy też zbyt wielu okazji, by trenować całym składem, ponieważ część zawodniczek dojeżdża z Lublina. AZS AWF był po prostu lepszy. Tam świetną robotę robi Iwona Kandora. Życzę rywalkom sukcesów w dalszych rozgrywkach, a my dalej robimy swoje. Nastawiamy się na półfinały i chcemy awansować do finału, żeby zająć przynajmniej drugie miejsce i walczyć w II lidze. Łatwo nie będzie, ale pracujemy nad zgraniem. Mamy już zaplanowane sparingi, więc miejmy nadzieję, że to zaowocuje i zaczniemy coraz lepiej grać zespołowo, a co za tym idzie, wyniki będą coraz lepsze.

SKS Szóstka TPS Biała Podlaska – AZS AWF Biała Podlaska 0:3 (21:25, 24:26, 20:25)

AZS AWF Biała Podlaska – SKS Szóstka TPS Biała Podlaska 3:2 (25:19, 25:11, 22:25, 24:26, 15:8)

AZS AWF: Marta Miszkiniuk, Stella Łukaszuk, Kinga Romanowicz, Katarzyna Łępicka, Katarzyna Stokłosa, Zuzanna Duma, Wiktoria Rokicka, Małgorzata Walczuk, Iwona Kandora, Karolina Kryńska, Julia Hałabuda, Adrianna Choina, Natalia Sokołowska (libero), Aleksandra Romaniuk (libero).

SKS Szóstka: Dominika Kuzawińska, Konstancja Ligienza, Aleksandra Jaworska, Agnieszka Markiewicz, Weronika Mileszczyk, Anna Lipińska (libero) oraz Izabela Komoszyńska, Julia Dębowska, Angelika Mazur, Katarzyna Juszczyk, Wiktoria Pykacz, Martyna Najdyhor.