Nowy trener siatkarzy – kto nim będzie? Kandydaci i zakłady

Nowy trener siatkarzy – kto nim będzie? Kandydaci i zakłady

Stało się jasne, że Vital Heynen kończy swoją przygodę z siatkarską reprezentacją Polski. Kim będzie nowy trener siatkarzy? Na giełdzie nazwisk pojawili się najmocniejsi kandydaci. Są to zarówno polskie, jak i zagraniczne opcje.

Heynen odchodzi, będzie nowy trener siatkarzy

Pewna era dobiega końca. Vital Heynen nie będzie już trenerem polskich siatkarzy. Belg, który sięgnął z nami po wiele znaczących sukcesów, nie zdecyduje się na przedłużenie kontraktu. Wobec tego, Polski Związek Piłki Siatkowej już rozpoczął poszukiwania jego następcy. Warto wspomnieć też, że Heynen żegna się z kadrą z podniesioną głową. I choć rzeczywiście, ostatnie turnieje, jak chociażby Igrzyska Olimpijskie nie poszły po myśli kibiców i działaczy związkowych, to jednak z reprezentacją sięgnął po wiele cennych łupów. Kadencja Belga przyniosła nam wiele sukcesów: Mistrzostwo Świata w 2018 roku, brązowe medale Mistrzostw Europy w 2019 i 2021 roku, brązowy medal Ligi Światowej w 2019 roku, srebrny medal Ligi Światowej w 2021 roku oraz srebrny medal w Pucharze Świata 2019 roku. Pasmo wielu sukcesów.

Kto zostanie następcą Vitala Heynena? To pytanie rodzi się w głowach kibiców siatkówki. Póki co, jest co najmniej kilka opcji. Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej przyznał szczerze, że nie musi to być kandydat zagraniczny, a w grze jest co najmniej trzech Polaków. Jacek Kasprzyk nie chciał jednak rozmawiać o szczegółach. Wyjawił jedynie tyle, może może chodzić o byłych reprezentantów Polski w siatkówce. Prezes był dopytywany przez dziennikarzy między innymi o Michała Winiarskiego. Szybko uciął rozmowę, co jeszcze bardziej rozochociło ciekawość dziennikarzy i kibiców siatkówki. Zatem musimy jeszcze poczekać aż z pełną stanowczością ogłosimy, kim będzie nowy trener siatkarzy.

Zakłady na nowego trenera polskich siatkarzy

Wobec wszelkich publikacji prasowych i coraz to ciekawszych materiałów, pojawiających się w sieci, bukmacherzy już wystawili kursy na to, kto będzie trenerem reprezentacji Polski w siatkówce. Zakłady w roli faworytów stawiają opcje zagraniczne. Mowa tutaj o Nikoli Grbiciu czy Lorenzo Bernardim. Poniżej zobaczysz aktualne kursy i zakłady na nowego trenera reprezentacji Polski w siatkówce.

Nowy trener polskich siatkarzy – zakłady Kurs 
Nikola Grbić 1.80
Lorenzo Bernardi 3.50
Inny 4.00
Stephane Antiga 5.00
Andrea Anastasi 7.00
Andrea Gardini 7.00
Vital Heynen (przedłużenie kontraktu) 15.00
Władimir Alekno 15.00
Michał Winiarski 15.00
Michał Bąkiewicz 25.00
Jacek Nawrocki 25.00
Daniel Castellani 50.00
Raul Lozano 50.00
Andrzej Kowal 70.00

Obstawiaj, kto będzie trenerem siatkarzy w forBET – Kliknij!

Co ciekawe, można też obstawiać, że Vital Heynen zostanie na swoim stanowisku. Choć na ten moment, jeśli nie przydarzy się żaden rollecoaster, jest to praktycznie niemożliwe. Bukmacherzy pozwalają też obstawiać, że trener polskich siatkarzy może zostać wyłoniony spośród takich nazwisk, jak Stephane Antiga, Andrea Anastasi, Daniel Castellani czy Raul Lozano, którzy już przecież prowadzili biało-czerwonych. Siatkówka trener to w tej chwili temat numer jeden w polskim sporcie. Dlatego wielu już nie może wytrzymać, aż zostanie ogłoszone nazwisko nowego selekcjonera. My także.

Oprócz stawiania zakładów na nowego selekcjonera polskich siatkarzy, możesz też postawić zakład, czy będzie to Polak czy trener zagraniczny. W tym przypadku bukmacherzy zdecydowanie faworyzują opcję zagraniczną, gdzie kurs nieznacznie przekracza 1.10. Obstawiając Polaka można powiększyć swój kapitał sześciokrotnie.

Na ten moment, nie odważylibyśmy się o typy na nowego selekcjonera, wskazując tylko jedną postać. Naszym zdaniem, następcą Vitala Heynena zostanie ktoś z przedstawionej w dalszej części tekstu czwórki. Zdaniem naszej redakcji, to właśnie najmocniejsi kandydaci na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn.

Kto następcą Vitala Heynena? Najmocniejsi kandydaci do objęcia reprezentacji Polski w siatkówce

Oto faworyci do zostania trenerem reprezentacji Polski w siatkówce.

Nikola Grbić

nowy trener siatkarzy to Nikola Grbić?

Zdaniem zakładów bukmacherskich i większości ekspertów, to właśnie Nikola Grbić jest głównym kandydatem, aby już wkrótce mówić na niego nowy trener polskich siatkarzy. Sam Grbić w jednym z wywiadów prasowych przyznał, że na świecie nie ma żadnego szkoleniowca, który nie chciałby pracować z reprezentacją Polski. Tym samym, między wierszami można wyczytać, że jest zainteresowany tą posadą. Oczywiście, jeżeli pojawi się stosowna propozycja z Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Nikola Grbić kim jest? To były serbski rozgrywający, który w latach 2019-2021 prowadził ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Grbić w poprzednim sezonie razem z ZAKSĄ sięgnął po triumf w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Latem opuścił jednak polską ligę i został nowym trenerem wicemistrza Włoch, Sir Safety Perugia. W przeszłości, w latach 2015-2019 Nikola Grbić był selekcjonerem reprezentacji Serbii.

Lorenzo Bernardi

Kolejnym, ciekawym medialnym kandydatem na trenera reprezentacji Polski w siatkówce jest Lorenzo Bernardi. On również jest dobrze znany polskim kibicom, bowiem w latach 2010-14 zasiadał na ławce trenerskiej Jastrzębskiego Węgla. I co ciekawe, Bernardi wypowiedział się o potencjalnej pracy z polską reprezentacją w podobnym tonie, co Grbić. Przyznał, że byłby to dla niego wielki honor i zaszczyt. Co ciekawe, byłby to jego pierwszy kontakt z kadrą narodową. Pytając, kim jest Lorenzo Bernardi, należy odpowiedzieć, że trenerem, który ma wyłącznie klubowe doświadczenie. Oprócz Jastrzębskiego Węgla, w swojej karierze prowadził takie kluby, jak Pallavolo Padwa, Halbank Ankara, Sir Safety Perguia czy Gas Sales Bluenergy Piacenza. W latach 2013 i 2014 z Jastrzębskim Węglem sięgnął po Mistrzostwo Polski. Bernardi wiele sukcesów odnosił także jako sam zawodnik. Srebro olimpijskie i dwukrotnie Mistrzostwo Świata z Włochami to tylko część z nich.

Alberto Giuliani

Ostatnio w mediach pojawiło się także nazwisko kolejnego włoskiego trenera. To Alberto Giuliani. Kim jest? To doskonale nam znany trener reprezentacji Słowenii, która jest zmorą biało-czerwonych. Giuliani kilka dni temu zamieścił post, w którym zasugerował jakoby zrezygnował z posady selekcjonera i to uruchomiło gigantyczną lawinę spekulacji, że to będzie właśnie nowy trener siatkarzy reprezentacji Polski. Okazało się jednak, że było to jedynie podziękowanie za zakończony sezon. Alberto Giuliani jest trenerem Słoweńców nieprzerwanie od 2019 roku. Poprowadził tą reprezentację do największych w historii sukcesów. Czy to on zostanie naszym szkoleniowcem? Kto wie. Naszym zdaniem, jest bardzo poważnym kandydatem na stanowisko trenera siatkarskiej reprezentacji Polski. Polscy kibice doskonale kojarzą Giulianiego, bowiem ten swego czasu łączył funkcję trenera kadry Słowenii i Asseco Resovii.

Michał Winiarski

Michał Winiarski to nowy trener polskich siatkarzy?

Najmocniejszym polskim kandydatem na selekcjonera jest Michał Winiarski. To były znakomity siatkarz. Spekulacje o nim pojawiły się w mediach, kiedy prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej otwarcie przyznał, że związek wcale nie musi zdecydować się na opcję zagraniczną. Nowy trener polskich siatkarzy to może być przecież także Polak. Po tych słowach Michał Winiarski stał się jednym z poważnych kandydatów dziennikarzy i kibiców. Urodzony w Bydgoszczy były siatkarz to Mistrz Świata z 2014 roku i zwycięzca Ligi Światowej z roku 2012. Czy czas teraz na sukcesy z siatkarską reprezentacją Polski na ławce trenerskiej? Czas pokaże. Z pewnością byłby to wybór może nieco mniej oczywisty, ale ziszczenie pomysłu wszystkich tych, którzy chcieliby polskiego selekcjonera. Winiarski zebrał już doświadczenie jako drugi trener Skry Bełchatów i pierwszy Trefla Gdańsk.

Kiedy poznamy nowego trenera polskich siatkarzy?

Oprócz tego, kim będzie nowy trener siatkarzy, kibiców zastanawia też, kiedy zostanie ogłoszone nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Otóż okazuje się, że najpierw w Polskim Związku Piłki Siatkowej muszą zostać przeprowadzone wybory na prezesa. Dlatego dopiero wówczas, nowy prezes PZPS wraz ze swoimi ludźmi, podejmie decyzję, komu powierzyć funkcję selekcjonera. Siatkówka trener to temat, który będzie “grzał” więc jeszcze przez co najmniej kilka dni. Wybory na prezesa zaplanowano na 27-28 września. Z pewnością będziemy wracać do tego tematu.