Po inauguracji, przed kolejnym wyzwaniem – zapowiedź 2. kolejki KRISPOL 1. Ligi z udziałem LUK Politechnika Lublin

Po inauguracji, przed kolejnym wyzwaniem – zapowiedź 2. kolejki KRISPOL 1. Ligi z udziałem LUK Politechnika Lublin

Przed siatkarzami LUK Politechnika Lublin kolejny test z siatkarskiej dojrzałości. W 2. kolejce KRISPOL 1. Ligi mężczyzn podopieczni Macieja Kołodziejczyka zmierzą się z finalistą tych rozgrywek z poprzedniego sezonu, czyli ze Stalą Nysa.

Zespół z Nysy w swoim pierwszym meczu pokonał w trzech setach SMS PZPS Spała i został pierwszym liderem ligowej tabeli. Trenerem Stali od sezonu 2018/2019 jest były reprezentant Polski Krzysztof Stelmach, który w przeszłości był, chociażby asystentem Daniela Castellaniego w kadrze narodowej.

– Zmierzymy się z głównym faworytem do wygrania I ligi, który może otrzymać przepustkę do PlusLigi. Stal Nysa to zespół niezwykle groźny na swojej hali i opiera się na czternastu bardzo dobrych zawodnikach. Trudno nawet wnioskować, jaka może być wyjściowa szóstka rywali, ponieważ każdy gracz, który reprezentuje barwy tej drużyny, jest klasowym siatkarzem. W nas jest niedosyt po starciu z Krispolem Września, bo do zwycięstwa zabrakło nam naprawdę niewiele. Doceniamy jednak punkt, który zdobyliśmy na inaugurację i cieszymy się z tego, co pokazaliśmy w drugim i w trzecim secie, ponieważ to była naprawdę wyśmienita siatkówka. Naszym celem jest ustabilizowanie formy na przestrzeni całego meczu. Do tego dążymy i jeżeli uda nam się to osiągnąć, to wierzę, że będziemy groźnym przeciwnikiem dla każdego rywala – zapowiada Maciej Kołodziejczyk.

Piątkowy mecz będzie transmitowany na antenach Polsat Sport News. Początek o godzinie 18:00.

Pary 2. kolejki KRISPOL 1. Ligi mężczyzn:

Piątek
Stal Nysa – LUK Politechnika Lublin o godzinie 18:00

Sobota
SMS PZPS Spała – KFC Gwardia Wrocław o godzinie 17:00
AZS AGH Kraków – BBTS Bielsko-Biała o godzinie 17:00
KS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki – UKS Mickiewicz Kluczbork o godzinie 17:00
KPS Siedlce – MCKiS Jaworzno o godzinie 18:00
ZAKSA Strzelce Opolskie – APP Krispol Września o godzinie 18:00.

fot. Grzegorz Winnicki