Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2017/2018 w wykonaniu Arki Wojsławice

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2017/2018 w wykonaniu Arki Wojsławice

Drużyna złożona w dużej mierze z byłych zawodników Tempa Chełm pokazała, że cały czas ma patent na wygrywanie na III-ligowych parkietach. Zespół Arki Wojsławice po półmetku sezonu 2017/2018 zajmuje pozycję wicelidera tabeli, z zaledwie punktem straty do AZS-u AWF Biała Podlaska.

UKS ARKA WOJSŁAWICE W LICZBACH*

Miejsce w tabeli: 2
Punkty: 19
Zwycięstwa: 6
Porażki: 1
Sety wygrane: 20
Sety przegrane: 6
Bilans małych punktów: 615:491

Punkty u siebie: 12
Zwycięstwa u siebie: 4
Porażki u siebie: 0
Sety wygrane u siebie: 12
Sety przegrane u siebie: 2

Punkty na wyjeździe: 7
Zwycięstwa na wyjeździe: 2
Porażki na wyjeździe: 1
Sety wygrane na wyjeździe: 8
Sety przegrane na wyjeździe: 4

OCENA RUNDY ZDANIEM PRZEDSTAWICIELA ZESPOŁU

Gabriel Wlaź: – Bardzo późno wpadliśmy na pomysł, żeby zgłosić się do rozgrywek III ligi, więc nie mieliśmy czasu na przygotowania. Udało nam się zmontować ekipę z zawodników, którzy grali ze sobą wcześniej w Tempie Chełm i z graczy bardziej doświadczonych, jak Adam Olejniczek, Łukasz Bieńko czy Patryk Ignatiuk. Od początku nasze zgranie nie wyglądało źle, mimo że brakowało nam treningu. Dobrze weszliśmy w sezon, bo rozpoczęliśmy od zwycięstw w Kraśniku i w Bełżycach, a to zawsze trudne tereny. Kolejne wygrane nas budowały. Nasza gra momentami jest szarpana i widać pewne niedociągnięcia, ale braku treningów nie da się przeskoczyć. Jest też kilka elementów, które wychodzą nam nadspodziewanie dobrze, na przykład zagrywka. W skali od jeden do sześciu oceniam tę rundę na pięć z plusem. Ponieśliśmy porażkę z drużyną, która funkcjonuje zupełnie inaczej niż my. W AZS-ie AWF Biała Podlaska grają młodzi chłopcy, którzy mają po swojej stronie przygotowanie fizyczne. Nie składamy broni, tylko walczymy dalej. 

CELE NA DALSZĄ CZĘŚĆ SEZONU

Gabriel Wlaź: – Ubolewamy nad tym, że w tym roku została wprowadzona faza play-off, ponieważ przewaga, którą mamy, dawałaby nam już pewną dwójkę i grę w barażach o II ligę. Bylibyśmy spokojni, bo przecież wiadomo, że play-offy to często loteria i rządzą się one swoimi prawami. Skupiamy się na tym, żeby złapać formę na marzec. Pewnie będziemy teraz rotować składem, żeby wszyscy zawodnicy zagrali po równo. 

*bilans po 8. kolejkach

fot. Arka Wojsławice