Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2017/2018 w wykonaniu Cisów Nałęczów

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2017/2018 w wykonaniu Cisów Nałęczów

Kadrowa rewolucja, do której doszło w Nałęczowie przed startem sezonu 2017/2018, znacząco wpłynęła na formę siatkarzy Cisów. Trzy zwycięstwa odniesione przez podopiecznych Przemysława Chrościckiego w sześciu meczach z pewnością nie mogą zadowolić fanów czerwono-zielono-granatowych. Tym bardziej że strata nałęczowian do lidera z Białej Podlaskiej wynosi aż 10 punktów!

CISY NAŁĘCZÓW W LICZBACH*

Miejsce w tabeli: 3
Punkty: 10
Zwycięstwa: 3
Porażki: 3
Sety wygrane: 12
Sety przegrane: 10
Bilans małych punktów: 499:484

Punkty u siebie: 6
Zwycięstwa u siebie: 2
Porażki u siebie: 1
Sety wygrane u siebie: 7
Sety przegrane u siebie: 4

Punkty na wyjeździe: 4
Zwycięstwa na wyjeździe: 1
Porażki na wyjeździe: 2
Sety wygrane na wyjeździe: 5
Sety przegrane na wyjeździe: 6

OCENA RUNDY ZDANIEM TRENERA

Przemysław Chrościcki: – Nie możemy być zadowoleni z przebiegu pierwszej rundy, zwłaszcza z porażek, jakie ponieśliśmy. Musieliśmy je wkalkulować w ten sezon, ale szkoda na pewno meczu z Powiślakiem Końskowola. Kontuzja Arkadiusza Orlika, która się wtedy przytrafiła, też nam nie pomogła. Spotkania z Arką Wojsławice i AZS-em AWF Biała Podlaska także powinniśmy rozegrać lepiej. Istotnym elementem bieżącej kampanii jest to, że w naszych szeregach pojawiło się wielu nowych siatkarzy. W dalszym ciągu potrzebujemy zgrania. Na początku wypadł nam Bartek Słonka. Na rozegraniu pojawił się Adam Chrzanowski, który w seniorskiej siatkówce jest mało doświadczonym graczem, więc musimy dać mu więcej czasu. Zmieniliśmy koncepcję i przestawiliśmy na rozegranie Arka Orlika. Kiedyś to była jego nominalna pozycja, więc mam nadzieję, że będzie tylko lepiej. Gra podczas treningów już wygląda lepiej. Myślę, że ostatnie zwycięstwo nad Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski to pokazało. 

CELE NA DALSZĄ CZĘŚĆ SEZONU

Przemysław Chrościcki: – Chcemy zdobyć jak największą ilość punktów w rundzie rewanżowej. Interesuje nas gra w pierwszej czwórce, dlatego nie odpuścimy. Oczywiście trudno będzie zająć miejsce pierwsze lub drugie, ale trzecie powinniśmy utrzymać. Mam nadzieję, że w rewanżach postawimy przeciwnikom wysoko poprzeczkę. 

*bilans po 8. kolejkach