Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2017/2018 w wykonaniu KS CKFiS Bełżyce

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2017/2018 w wykonaniu KS CKFiS Bełżyce

W pierwszych czterech meczach sezonu 2017/2018 siatkarze KS CKFiS Bełżyce ugrali zaledwie dwa sety. Podopieczni Piotra Potakiewicza w porę wzięli się do roboty i zaczęli gonić ligowych rywali. W trzech kolejnych spotkaniach gracze z powiatu lubelskiego przegrali tylko raz, dzięki czemu ich strata do miejsca gwarantującego udział w fazie play-off wynosi jeden punkt.

KS CKFiS BEŁŻYCE W LICZBACH*

Miejsce w tabeli: 5
Punkty: 6
Zwycięstwa: 2
Porażki: 5
Sety wygrane: 10
Sety przegrane: 17
Bilans małych punktów: 582:598

Punkty u siebie: 3
Zwycięstwa u siebie: 1
Porażki u siebie: 2
Sety wygrane u siebie: 4
Sety przegrane u siebie: 6

Punkty na wyjeździe: 3
Zwycięstwa na wyjeździe: 1
Porażki na wyjeździe: 3
Sety wygrane na wyjeździe: 6
Sety przegrane na wyjeździe: 11

OCENA RUNDY ZDANIEM TRENERA

Piotr Potakiewicz: – Tę rundę oceniam w dwóch kategoriach. Na początku sezonu byliśmy ewidentnie bez formy. Może za wcześnie się on dla nas rozpoczął? Po meczu z Cisami Nałęczów graliśmy lepiej. Nie wszystkie spotkania zakończyły się dla nas korzystnie, ale na pewno prezentowaliśmy się z takiej strony, do jakiej przyzwyczailiśmy swoich kibiców. Musimy popracować nad kondycją niektórych zawodników i nad utrzymaniem swojego stylu gry. Nie może być tak, że przez dwa sety gramy na 100% swoich możliwości, a w kolejnym przytrafiają nam się błędy. Jesteśmy na dobrej drodze i mam nadzieję, że pokażemy to w 2018 roku.

CELE NA DALSZĄ CZĘŚĆ SEZONU

Piotr Potakiewicz: – Najważniejsze dla mnie jest to, żebyśmy byli dobrą ekipą i czerpali radość z gry. Jeśli do tego dojdą pozytywne wyniki, to będziemy się cieszyć. Mam nadzieję, że uda nam się wskoczyć do pierwszej czwórki. Chcemy mieć przed sobą wiele grania i nie jest to cel, którego nie można zrealizować. 

*bilans po 8. kolejkach