Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2017/2018 w wykonaniu MKS-u Kraśnik

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2017/2018 w wykonaniu MKS-u Kraśnik

Odmłodzona przed sezonem drużyna MKS-u Kraśnik w rundzie jesiennej zdołała uzbierać sześć punktów, co przełożyło się na przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Zmorą podopiecznych Mateusza Stępniaka okazały się mecze wyjazdowe, z których Michał Bednara i spółka nie przywieźli żadnego oczka.

MKS KRAŚNIK W LICZBACH*

Miejsce w tabeli: 6
Punkty: 6
Zwycięstwa: 2
Porażki: 5
Sety wygrane: 8
Sety przegrane: 16
Bilans małych punktów: 490:572

Punkty u siebie: 6
Zwycięstwa u siebie: 2
Porażki u siebie: 1
Sety wygrane u siebie: 6
Sety przegrane u siebie: 4

Punkty na wyjeździe: 0
Zwycięstwa na wyjeździe: 0
Porażki na wyjeździe: 4
Sety wygrane na wyjeździe: 2
Sety przegrane na wyjeździe: 12

OCENA RUNDY ZDANIEM KAPITANA ZESPOŁU

Michał Bednara: – Na wstępie chciałbym podziękować włodarzom klubu MKS Kraśnik za możliwość wystąpienia w tym sezonie w rozgrywkach III ligi lubelskiej. Jak wszyscy wiemy, część zespołów przed tą kampanią nie zdecydowała się na grę na tym szczeblu. Nie jest tajemnicą, że nasz klub stawia na młodzież, a mimo tego udało nam się wystartować w seniorach. Przystąpiliśmy do ligi w młodym składzie, ale liczyliśmy się z tym, że w trakcie jej trwania mogą dołączyć do nas nowi zawodnicy. Zmagania rozpoczęliśmy słabym meczem z Arką Wojsławice, lecz potem nastąpiła konfrontacja z Cisami Nałęczów, która dała nam sygnał do tego, że możemy grać lepiej. Tak się stało, bo już w kolejnym spotkaniu przyszło zwycięstwo (z Powiślakiem Końskowola — przyp. red.). Przytrafiły nam się słabe mecze, ale myślę, że mamy powody do zadowolenia, ponieważ momentami nasza gra wyglądała fajnie. Musimy pamiętać, że nasi młodsi koledzy potrzebują czasu na zgranie i usystematyzowanie rzemiosła siatkarskiego. 

CELE NA DALSZĄ CZĘŚĆ SEZONU

Michał Bednara: – Jesienią zbyt wielu punktów nie nazbieraliśmy, jednak liga, poza dwoma pierwszymi miejscami, jest wyrównana. Trzecia pozycja jest dalej w naszym zasięgu i w nią będziemy celować. Podobnie, jak w lepsze wyniki, które możemy osiągnąć. 

*bilans po 8. kolejkach

fot. MKS Kraśnik