Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2017/2018 w wykonaniu siatkarzy Powiślaka Końskowola

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2017/2018 w wykonaniu siatkarzy Powiślaka Końskowola

Zapewne nie tak pierwszą rundę sezonu 2017/2018 w rozgrywkach III ligi lubelskiej wyobrażali sobie siatkarze Powiślaka Końskowola. Podopieczni Henryka Turbiasza jesienią zdołali wygrać tylko jedno spotkanie i z dorobkiem trzech punktów zamykają tabelę. 

POWIŚLAK KOŃSKOWOLA W LICZBACH*

Miejsce w tabeli: 7
Punkty: 3
Zwycięstwa: 1
Porażki: 6
Sety wygrane: 7
Sety przegrane: 20
Bilans małych punktów: 520:622

Punkty u siebie: 3
Zwycięstwa u siebie: 1
Porażki u siebie: 2
Sety wygrane u siebie: 6
Sety przegrane u siebie: 8

Punkty na wyjeździe: 0
Zwycięstwa na wyjeździe: 0
Porażki na wyjeździe: 4
Sety wygrane na wyjeździe: 1
Sety przegrane na wyjeździe: 12

OCENA RUNDY ZDANIEM TRENERA

Henryk Turbiasz: – Jak można ocenić rundę, która zakończyła się dla nas ostatnim miejscem? Nie jest dobrze. Liczyliśmy na więcej. Gramy w tym sezonie bardzo nierówno. Przydarzyły nam się niezłe spotkania, ale i takie, o których należałoby jak najszybciej zapomnieć. Niestety zmagamy się z problemami kadrowymi. Kontuzja już na początku zmagań wykluczyła naszego libero, w wyniku czego siadł nam odbiór. Inną sprawą jest to, że nie jesteśmy już nowym zespołem i nie mamy czym zaskoczyć przeciwnika. Próbujemy rotować składem, jednak takich rzeczy nie powinno się robić w trakcie meczu. Jesteśmy ekipą, która kształtuje się w boju.

CELE NA DALSZĄ CZĘŚĆ SEZONU

Henryk Turbiasz: – Plany są takie, żeby w ogólnym rozrachunku znaleźć się na miejscu gwarantującym udział w fazie play-off. Nie jest to łatwe zadanie, ale w dole tabeli jest tłoczno, więc teoretyczne szanse na pewno jeszcze są. Trzeba tylko zacząć wygrywać. Będziemy się starać, a jak wyjdzie, to nie jestem w stanie powiedzieć. Najtrudniejszy mecz rundy rewanżowej mamy już za sobą. Mimo porażki 0:3 z AZS-em AWF Biała Podlaska rozegraliśmy całkiem niezłe spotkanie. Chciałbym, żeby to był dobry prognostyk na przyszłość. 

*bilans po 8. kolejkach