Podział oczek w meczu o sześć punktów

Sobotni pojedynek z udziałem MKS-u Kraśnik i KS CKFiS Bełżyce można było określić mianem meczu o sześć punktów. Po dwóch rozegranych setach bliżej zrealizowania celu byli siatkarze z powiatu lubelskiego, którzy prowadzili już 2:0. Ostatecznie jednak górą okazali się podopieczni Mateusza Stępniaka, którzy wygrali trzy następne odsłony.

POMECZOWE KOMENTARZE

Michał Bednara (kapitan MKS-u Kraśnik): Cieszymy się, że potrafiliśmy wyciągnąć wynik tego meczu po dwóch przegranych partiach. Pierwszego i drugiego seta przegraliśmy chyba w głowach, bo to spotkanie było do wygrania za trzy punkty. W nasze szeregi wkradło się trochę nerwowości i pojawiły się błędne decyzje sędziów. Niby nie powinniśmy się tym przejmować, ale to wcale nie jest łatwe. W trzeciej odsłonie wróciliśmy do swojej prawidłowej gry. Obyło się bez nerwów i udało się dowieźć do końca korzystny dla nas wynik.

Piotr Potakiewicz: – Pierwszego i drugiego seta rozegraliśmy bardzo dobrze. Trudno powiedzieć, co stało się potem. Na pewno należy pochwalić gospodarzy za grę w obronie. W tym elemencie byli bardzo mocni. Kolejny mecz pokazuje, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać tempa gry. Najpierw w głowę wkrada się jakieś rozprężenie, a potem nie wytrzymujemy fizycznie. To spotkanie też zwyczajnie nam się nie kleiło. Popełnialiśmy proste błędy w każdym elemencie, a na dodatek wystąpiliśmy w okrojonym składzie. Sześć czy siedem osób, to jest za mało, by grać pięciosetowy mecz. Nie ma co ukrywać, podejście do zajęć jest mierne i tym przegrywamy. Kiedy mamy dwa tygodnie przerwy, to na treningu pojawia się nas garstka. Jeśli nie wykorzystuje się szans na trenowanie, to wyników nie będzie.

24 lutego MKS Kraśnik zagra na wyjeździe z Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski. KS CKFiS Bełżyce tego dnia podejmie Powiślaka Końskowola. Wcześniej jednak, bo 17 lutego, Piotr Potakiewicz i spółka rozegrają zaległe spotkanie z Arką Wojsławice.

MKS Kraśnik – KS CKFiS Bełżyce 3:2 (23:25, 19:25, 25:21, 25:21, 15:13)

MKS: Michał Goliński, Marek Sapuła, Sebastian Sołtys, Kamil Gałęzowski, Michał Bednara, Marcin Rola, Michał Markiewicz (libero) oraz Mateusz Stępniak, Igor Kawa, Patryk Ryba, Paweł Miłkowski.

KS CKFiS: Marcin Sobieszek, Krzysztof Kasiura, Łukasz Drążek, Grzegorz Łuszczewski, Emil Żuchnik, Piotr Potakiewicz, Mateusz Dudek (libero) oraz Mateusz Baum, Łukasz Chlebicki.