Poskromić falę z Krakowa – zapowiedź 22. kolejki KRISPOL 1. Ligi z udziałem LUK Politechnika Lublin

Poskromić falę z Krakowa – zapowiedź 22. kolejki KRISPOL 1. Ligi z udziałem LUK Politechnika Lublin

Zbliżamy się do ostatecznych rozstrzygnięć sezonu zasadniczego rozgrywek KRISPOL 1. Ligi. W ramach 22. kolejki w lubelskiej hali MOSiR zmierzą się ze sobą LUK Politechnika Lublin i AZS AGH Kraków. Trudno wskazać faworyta tego spotkania, ponieważ oba zespoły prezentują w ostatnich tygodniach bardzo dobrą formę.

Podopiecznych Macieja Kołodziejczyka czeka niełatwe zadanie. Do Lublina przyjeżdżają zawodnicy AZS-u AGH Kraków, którzy są niepokonani od czterech spotkań. Reprezentantom Koziego Grodu w osiągnięciu dobrego wyniku może pomóc fakt, że sytuacja zdrowotna w zespole wydaje się być opanowana. Do gry powrócił Kamil Durski, który ostatnio zmagał się z kontuzją.

– Zmierzymy się z ekipą AZS-u AGH Kraków. To zespół, który w poprzedniej rundzie wygrał z nami 3:2, przerywając naszą passę sześciu zwycięstw z rzędu. W mojej ambicji, jak i w ambicji zawodników, jest to, żeby zrewanżować się rywalom. Przeciwnicy to ekipa znajdująca się na tak zwanej fali”. Wygrali ostatnie cztery spotkania i taka seria na pewno im pomaga, gdyż pozwala poczuć większy spokój. Jednak my również jesteśmy w troszkę innej sytuacji niż na przykład miesiąc temu. Do składu wrócił Sławomir Stolc. Od poniedziałku trenuje z nami Kamil Durski. Komplet zawodników na zajęciach powoduje, że nasza jakość idzie do góry. Wyglądamy znacznie lepiej na treningach i mam nadzieję, że przełoży się to na mecz. Nie ukrywam, że bardzo chcemy zwyciężyć z zespołem z Krakowa. Tabela ligowa jest płaska, a nas nie zadowala jedynie udział w fazie play-off. Zależy nam na tym, żeby liczyć się w grze o najwyższe cele. Dlatego ważna jest pozycja startowa, która może pomóc w osiągnięciu naszych założeń w tej kampanii – opowiada Maciej Kołodziejczyk.

Pary 22. kolejki KRISPOL 1. Ligi mężczyzn:*

Sobota
KFC Gwardia Wrocław – Lechia Tomaszów Mazowiecki o godzinie 15:00
SMS PZPS I Spała – Exact Systems Norwid Częstochowa o godzinie 16:00
BBTS Bielsko-Biała – KPS Siedlce o godzinie 17:00
Stal Nysa S.A. – SPS Chrobry Głogów o godzinie 18:00
LUK Politechnika Lublin – AZS AGH Kraków o godzinie 18:00

Niedziela
APP Krispol Września – MCKiS Jaworzno o godzinie 17:30

*W czwartek 13 lutego został rozegrany mecz ZAKSA Strzelce Opolskie – Mickiewicz Kluczbork. Ekipa z Kluczborka zwyciężyła to spotkanie 3:1.

fot. Grzegorz Winnicki