Powiślak nie oglądał się na rywali, tylko zrobił swoje. Tabasco powalczy z MKS-em Kraśnik

Powiślak Końskowola dołączył do AZS-u AWF Biała Podlaska, Cisów Nałęczów oraz Arki Wojsławice i jako czwarta drużyna III ligi lubelskiej wystąpi w fazie play-off. W decydującym meczu podopieczni Henryk Turbiasza pokonali w trzech setach Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski. Ekipie prowadzonej przez Grzegorza Barczuka pozostaje rywalizacja o miejsce piąte z MKS-em Kraśnik. 

KOMENTARZE TRENERÓW

Henryk Turbiasz: – Ocena meczu może być tylko jedna. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Po twardej i męskiej grze pokonaliśmy rywali. Spotkanie mogło się podobać, bo było w nim wiele wymian i była wyrównana walka. W końcówkach okazaliśmy się po prostu lepsi. Wszystkie elementy po naszej stronie funkcjonowały poprawnie, nawet te, które do tej pory szwankowały. Nasza gra była płynna i z tego się cieszę. Przed nami play-offy i postaramy się sprawić niespodziankę. Chciałbym pochwalić Damiana Siudaja, który tego dnia dał dobrą zmianę w naszych szeregach. 

Grzegorz Barczuk:  Mecz był wyrównany, ale w końcówkach to siatkarze Powiślaka Końskowola byli bardziej skuteczni od nas. Żadna z ekip nie popełniła w tym spotkaniu wielu błędów. Oglądaliśmy za to wiele ładnych obron i długich wymian. Mieliśmy szansę na awans do czołowej czwórki i chcieliśmy powalczyć. Niestety nie udało się. 

NASTĘPNA KOLEJKA

Runda zasadnicza III ligi lubelskiej dobiegła końca. Powiślak Końskowola zakończył ją na czwartym miejscu i w play-offach rywalizował będzie z AZS-em AWF Biała Podlaska. Natomiast zespół Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski został sklasyfikowany na piątej pozycji. W pierwszym meczu fazy play-off podopieczni Grzegorza Barczuka podejmą MKS Kraśnik. Oba spotkania odbędą się 10 marca.

KS Powiślak Końskowola – Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski 3:0 (25:23, 25:20, 25:20)

Powiślak: Rafał Celejewski, Mateusz Stonio, Michał Chuszcz, Adrian Rusek, Przemysław Kozak, Maksymilian Kozłowski, Grzegorz Turbiasz (libero), Damian Siudaj, Piotr Skwarek.

Tabasco: Michał Ciorgoń, Przemysław Kubów, Jakub Droździel, Skarbimir Węcławik, Łukasz Mazur, Michał Steciuk, Gabriel Sadurski (libero), Daniel Bil (libero), Tomasz Bukowski.

fot. Powiślak Końskowola