Powiślak nie sprzedał tanio skóry AZS-owi AWF Biała Podlaska

Powiślak nie sprzedał tanio skóry AZS-owi AWF Biała Podlaska

W drugim meczu pierwszej rundy fazy play-off siatkarze Powiślaka Końskowola postawili trudne warunki AZS-owi AWF Biała Podlaska i dopiero po pięciosetowym boju ulegli ekipie prowadzonej przez Marcina Śliwę. Tym zwycięstwem drużyna z powiatu bialskiego uzyskała prawo udziału w półfinałach o II ligę. 

KOMENTARZE TRENERÓW

Henryk Turbiasz:  Gdybym nie widział drugiego seta, to bym powiedział, że rozegraliśmy świetny mecz. Wróciły do nas w nim stare upiory. Mimo tego uważam, że było to dla nas jedne z lepszych spotkań w tym sezonie. Podjęliśmy walkę. Mieliśmy nawet szansę na zwycięstwo. W czwartej partii graliśmy jak równy z równym. W końcówce przydarzyły nam się trzy niepowodzenia, bo trudno to nawet nazwać błędami. Tie-break był grany punkt za punkt do stanu 5:5. Potem AZS AWF Biała Podlaska już nam odjechał. Nie mogę mieć wiele uwag do moich zawodników, którzy ryzykowali na zagrywce, poprawnie prezentowali się w przyjęciu i dobrze atakowali. Widowiskowe akcje tylko dodały kolorytu temu starciu. Mimo porażki jesteśmy zbudowani naszą postawą. Nie wszystko jeszcze skończone, ponieważ czeka nas rywalizacja o trzecie miejsce. Postaramy się oczywiście zająć lokatę na podium. 

Marcin Śliwa:  Osiągnęliśmy cel, jaki przyświecał nam przed spotkaniami z Powiślakiem Końskowola, czyli wygranie pierwszej rundy fazy play-off i zameldowanie się w dalszych rozgrywkach. Ta konfrontacja była dla nas trudna. Na pewno było w niej wiele emocji, które nieraz pomagają, a czasem przeszkadzają. Przez błędy na zagrywce uciekł nam pierwszy set, co wykorzystali gospodarze. Odbudowaliśmy się w kolejnej odsłonie. W trzeciej i czwartej partii oba zespoły walczyły do końca, a to skończyło się naprzemiennym szczęściem. Tie-break wytrzymaliśmy lepiej niż rywale i stąd nasze zwycięstwo. 

NASTĘPNA RUNDA

W dwumeczu AZS AWF Biała Podlaska wygrał 2:0 z Powiślakiem Końskowola i o miejsce pierwsze powalczy z Cisami Nałęczów/Arką Wojsławice. Natomiast podopieczni Henryka Turbiasza rywalizować będą o trzecią lokatę z Cisami Nałęczów/Arką Wojsławice. Te spotkania zaplanowano na 7 kwietnia.

Powiślak Końskowola – AZS AWF Biała Podlaska 2:3 (25:17, 11:25, 25:22, 22:25, 8:15)

Powiślak: Tomasz Kowalczyk, Mateusz Stonio, Michał Chuszcz, Adrian Rusek, Maksymilian Kozłowski, Przemysław Kozak, Grzegorz Turbiasz (libero) oraz Damian Siudaj, Piotr Skwarek.

AZS AWF: Damian Roszkowski, Marcin Kusznieruk, Jakub Gaładyna, Igor Kowalski, Damian Jurkowski, Michał Gołębiowski, Adrian Kupiński (libero) oraz Mateusz Kamiński, Dawid Duliasz.

fot. Powiślak Końskowola