Próba generalna za LUK Politechnika Lublin. Gospodarze najlepsi podczas Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Lublin

W dniach 6-7 września w Lublinie odbył się turniej o Puchar Prezydenta Miasta. W zmaganiach udział wzięły cztery zespoły: MKS Avia Świdnik, KPS Siedlce, SMS PZPS Spała oraz gospodarze LUK Politechnika Lublin. Triumfowali podopieczni Macieja Kołodziejczyka. – Do rozpoczęcia ligi pozostał nam tydzień i była to dla nas próba generalna. W naszej grze jest jeszcze kilka elementów do poprawy, ale nie są to rażące błędy, raczej delikatna korekta. Widać już u zawodników znużenie, bo rozegraliśmy trochę tych meczów kontrolnych, a wiadomo, że nie są to spotkania o stawkę, dlatego cieszymy się, że w najbliższy weekend rozpoczniemy zmagania ligowe. Podczas nich dojdą emocje oraz adrenalina i mam nadzieję, że zaprezentujemy niezłą siatkówkę. Najbliższy tydzień? Będzie wyglądał podobnie jak poprzedni. Dalej idziemy swoim rytmem i z niecierpliwością czekamy na pierwszy mecz – mówi szkoleniowiec lublinian. 

WYNIKI TURNIEJU O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA LUBLIN

PIĄTEK
MKS Avia Świdnik – KPS Siedlce 2:3 (22:25, 11:25, 25:15, 36:34, 13:15)
LUK Politechnika Lublin – SMS PZPS Spała 3:0 (25:15, 25:21, 25:21)

SOBOTA
MKS Avia Świdnik – SMS PZPS Spała 1:3 (16:25, 25:22, 24:26, 14:25)
LUK Politechnika Lublin – KPS Siedlce 3:1 (21:25, 25:22, 25:21, 25:19)

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU O PUCHAR PREZYDENTA MIASTA LUBLIN

1. LUK Politechnika Lublin
2. KPS Siedlce
3. SMS PZPS Spała
4. MKS Avia Świdnik

SKŁADY DRUŻYN Z WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

LUK: Szymon Seliga, Szymon Pałka, Paweł Rusin, Sławomir Stolc, Jędrzej Goss, Damian Wierzbicki, Kamil Szaniawski, Roman Oroń, Bartłomiej Giza, Kamil Durski, Bartosz Zrajkowski, Rafał Cabaj, Paweł Toborek.

AVIA: Marcin Kurek, Jakub Guz, Maciej Sajdak, Artur Sługocki, Bartłomiej Żywno, Paweł Rejowski, Rafał Obermeler, Michał Baranowski, Konrad Machowicz, Tomasz Kusior, Bartłomiej Misztal, Dawid Wiczkowski, Dariusz Bonisławski, Jarosław Rarak.

fot. Grzegorz Winnicki