Siatkarki AZS UMCS Lublin przed startem rozgrywek II ligi siatkówki kobiet

W pierwszą sobotę października na ligowe parkiety powrócą zawodniczki AZS-u UMCS Lublin. W przerwie między sezonami w lubelskim zespole doszło do sporych zmian. Kadra drużyny została mocno zmieniona, a doskonale znanego trenera Jacka Rutkowskiego zastąpił jego dotychczasowy asystent, Piotr Fijołek. 

PRZED SEZONEM SŁÓW KILKA

O zmianach kadrowych:

Piotr Fijołek (trener AZS-u UMCS Lublin): Na pewno będzie nam brakowało zawodniczek, które były doświadczonymi już siatkarkami i rozegrały wiele sezonów na parkietach II ligi. Ich absencja będzie odczuwalna, ale w ich miejsce przyszły inne dziewczyny, równie ambitne. Jeśli chodzi o konkretne pozycje, to przyjmujące zostały mniej więcej te same. Zależało nam na tym, żeby zatrzymać je w drużynie. Mamy nową atakującą, która fajnie się wkomponowała w zespół i jest dobra rywalizacja na tej pozycji. Trochę brakuje nam rozgrywającej. Odeszła Magda Bogusz, a w trakcie przygotowań okazało się, że Gabriela Krzysiak nie ma w planach dalszej gry.

O okresie przygotowawczym:

Piotr Fijołek: Przygotowaliśmy się do sezonu najlepiej, jak mogliśmy i z niecierpliwością czekamy na pierwszy mecz (z Maratonem Krzeszowice – przyp. red.). Rozegraliśmy tylko jeden sparing z Tomasovią Tomaszów Lubelski, której ulegliśmy 2:3, choć po zaciekłym spotkaniu. Myślę, że z każdym miesiącem będziemy się zgrywać. 

O celach:

Piotr Fijołek: Naszym celem jest utrzymanie. W naszej grupie pojawiło się kilka nowych i silnych zespołów. Już poprzedni sezon pokazał, że rozgrywki są wyrównane, a wynik może się zmienić w ciągu kilku minut. Kibice na pewno mogą spodziewać się walki i zaangażowania z naszej strony i sam tego oczekuję od moich podopiecznych. Nie mierzymy w awans do fazy play-off. Natomiast patrząc na bardziej ambitne cele, liczymy na zajęcie piątego miejsca. Jeśli coś uda się ugrać wyżej, to będzie nasze i będę to uważał za sukces.


KADRA AZS-U UMCS LUBLIN NA SEZON 2019/2020

Rozgrywające: Patrycja Zielińska, Marcelina Kołodziejczyk
Przyjmujące: Natalia Gieroba, Sylwia Obszyńska, Agnieszka Gruczek, Joanna Pawlik
Środkowe: Klaudia Pawlik, Anna Targońska, Natalia Czeleń, Marta Jasińska
Atakujące: Zuzanna Urbańska, Julia Chadała
Libero: Paulina Kłuś, Katarzyna Bogdańska.