Siatkarki LUK AZS UMCS Lublin tuż za podium!

Po wygranej 3:2 nad Jedynką Siewierz zawodniczkom LUK AZS UMCS Lublin udało się wskoczyć na czwarte miejsce w tabeli grupy 4 II ligi siatkówki kobiet. Drużyna Jacka Rutkowskiego tej lokaty będzie bronić za dwa tygodnie w starciu z zespołem zajmującym ostatnie miejsce – Sandecją Nowy Sącz. 

POMECZOWY KOMENTARZ

Krzysztof Iwańczuk (prezes Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Lublinie):  To starcie rozpoczęliśmy bardzo dobrze, ponieważ już na początku seta wyszliśmy na kilkupunktowe prowadzenie. Wszystko za sprawą dobrej zagrywki. Przytrafiło nam się co prawda kilka błędów w tym elemencie, ale to, co wypracowaliśmy wcześniej, wystarczyło do wygrania pierwszej odsłony. W drugim i trzecim secie nasza gra się nagle załamała. Gospodynie wyraźnie dominowały, a naszym zawodniczkom niewiele wychodziło. W czwartej partii Jedynka Siewierz prowadziła już 16:9. Od tego momentu losy spotkania się odwróciły. Najpierw zmniejszyliśmy dystans do przeciwnika do czterech punktów, a potem za sprawą dobrego przyjęcia i skutecznego ataku doprowadziliśmy do wyrównania. Dramatyczną końcówkę udało się przechylić na naszą korzyść. Warto dodać, że skończyliśmy tę odsłonę efektownymi blokami. W tie-breaku dość szybko zarysowała się nasza przewaga. Po dobrej zagrywce, niezłym ataku i skutecznej grze w polu mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa. Doszły do nas inne wyniki i wiemy, że awansowaliśmy na czwarte miejsce w tabeli. Myślę, że to może mieć duże znaczenie w kontekście walki w play-offach. Należy podkreślić, że do Siewierza wybraliśmy się bez podstawowej kapitan – Magdy Bogusz i z tylko jedną rozgrywającą – Olą Krzyżak. Przy słabszym okresie gry nie mogliśmy dokonać zmiany, ale najważniejsze, że udało jej się przetrzymać trudne momenty. Myślę, że nasze siatkarki podbudowały się tym zwycięstwem, bo jak się okazało, potrafią walczyć z każdym rywalem. 

NASTĘPNA KOLEJKA

17 marca LUK AZS UMCS Lublin podejmie Sandecję Nowy Sącz.

UKS Jedynka Siewierz – LUK AZS UMCS Lublin 2:3 (20:25, 25:11, 25:15, 28:30, 11:15)

AZS UMCS: Sylwia Obszyńska, Aleksandra Krzyżak, Paulina Konop, Adrianna Nejkauf, Natalia Gieroba, Zuzanna Urbańska, Paulina Kłuś (libero) oraz Katarzyna Bogdańska (libero), Dominika Wawerska.

fot. Jakub Pecio (archiwum)