Siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski gotowe do walki o jak najwyższe cele

Siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski gotowe do walki o jak najwyższe cele

W sezonie 2018/2019 system awansu w II lidze kobiet składa się z następujących etapów: I rundy play-off, II rundy play-off, turnieju półfinałowego i turnieju finałowego. I runda, która rozpoczyna się w trzeci weekend lutego, rozgrywana jest do trzech wygranych spotkań, a gospodarzem pierwszego terminu jest zespół, który po rundzie zasadniczej zajął wyższe miejsce w tabeli. Zgodnie z tym, Tomasovia Tomaszów Lubelski będzie teraz rywalizowała z Pogonią Proszowice.

Na prośbę Pogoni Proszowice zmieniliśmy kolejność rozgrywania meczów, dlatego w ten weekend zagramy tylko jeden spotkanie. Potem rywalizacja przeniesie się do Tomaszowa Lubelskiego – wyjaśnia trener niebiesko-białych, Stanisław Kaniewski.

PRZEPLATANKA W RUNDZIE ZASADNICZEJ

Z bilansem dziesięciu zwycięstw i ośmiu porażek siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski zajęły trzecie miejsce w tabeli grupy 4 II ligi kobiet. Jednak do I rundy fazy play-off podopieczne Stanisława Kaniewskiego przystępują z drugiej lokaty, bowiem tabela wyjściowa uwzględniana jest bez SMS-u PZPS Szczyrk. – W rundzie zasadniczej miałyśmy wzloty i upadki. Niektóre mecze grałyśmy na wysokim poziomie, prezentując dobrą formę, a niektóre po prostu się odbyły i przeszły nam koło nosa. Na początku sezonu czułyśmy się bardzo silne, ale w trakcie przydarzyły nam się kontuzje, które podcięły nam skrzydła. Mimo niesprzyjających warunków zajęłyśmy drugie miejsce w tabeli, udowadniając, że jesteśmy walecznym zespołem – ocenia libero drużyny, Aleksandra Tabaczuk.

RYWALIZACJA Z POGONIĄ PROSZOWICE

W rundzie zasadniczej sezonu 2018/2019 zawodniczki z Tomaszowa Lubelskiego raz wygrały i raz przegrały z najbliższym przeciwnikiem. – Sala w Proszowicach jest specyficzna i do końca nie potrafimy się na niej odnaleźć, ale to kolejne wyzwanie, któremu stawimy czoła. Grając przed własną publicznością, czujemy się zdecydowanie mocniejsze – mówi Tabaczuk. – Jeżeli mamy liczyć się w dalszych etapach walki o I ligę, to te czynniki nie powinny jednak wpłynąć na końcowy wynik. Drużyna z Proszowic opiera się na bardzo młodych dziewczynach. To jest chyba jedyny zespół, po którym nie wiadomo czego się spodziewać. Myślę, że jesteśmy lepszą ekipą, ale liczy się wynik, nie statystyki. Wszystkie dziewczyny są w gotowości i jako drużyna chcemy zajść jak najdalej w rozgrywkach. Widać to po większej niż zwykle mobilizacji na treningach. Myślę, że mamy bardzo dobre argumenty, aby w tym sezonie powalczyć o jak najwyższe cele – komentuje rozgrywająca zespołu Patrycja Kaniewska.

I RUNDA FAZY PLAY OFF

Pogoń Proszowice – Tomasovia Tomaszów Lubelski (17 lutego, 15:30).

fot. Tomasz Tomczewski