Siatkarski weekend zespołów z Lubelszczyzny (6-7 stycznia)

Siatkarski weekend zespołów z Lubelszczyzny (6-7 stycznia)

Po trzech tygodniach pauzy do ligowej rywalizacji powracają siatkarskie zespoły z województwa lubelskiego. Nieco dłuższą przerwę mają zawodnicy Avii Świdnik oraz większość III-ligowców. Wyjątkiem są drużyny Cisów Nałęczów i Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski, które zmierzą się ze sobą w zaległym spotkaniu.

Po zwycięstwie 3:2 nad drużyną Krosno Glass Karpaty Krosno humory w obozie LKPS-u Politechnika Lublin dopisują. Tym bardziej że kolejne punkty przed podopiecznymi Macieja Kołodziejczyka są na wyciągnięcie ręki, ponieważ najbliższy rywal ekipy z Koziego Grodu – RCS Radom zaliczany jest do grona ligowych średniaków.

Problemem siatkarek LUK AZS UMCS Lublin w dalszym ciągu pozostaje niestabilna forma. Zawodniczki prowadzone przez Jacka Rutkowskiego potrafią urwać punkty wyżej notowanym rywalom, a jednocześnie stracić oczka z zespołami, które nie odgrywają większej roli w rozgrywkach. Jak będzie w starciu z APPGO AZS Uniwersytet Rzeszowski? W rundzie jesiennej akademiczki z Lublina ograły przeciwnika z Podkarpacia 3:2.

Zawodniczki Tomasovii Tomaszów Lubelski mogą być zadowolone ze swoich ostatnich osiągnięć. Siedem wygranych konfrontacji z rzędu i tylko trzy stracone sety stawia niebiesko-białe w roli czarnego konia rozgrywek grupy 4 II ligi kobiet. W sobotę pokonanie UKS Szóstki Mielec będzie co prawda trudnym zadaniem, ale z pewnością w zasięgu podopiecznych Stanisława Kaniewskiego.

Wyjazdowy mecz mają przed sobą siatkarze KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski. Drużyna Łukasza Wasąga zmierzy się z ostatnim zespołem tabeli grupy 2 II ligi mężczyzn – Lesanem Halinów. W pierwszej rundzie zdecydowanie lepsza okazała się ekipa z województwa lubelskiego (3:0). Powtórka z rozrywki mile widziana.


W tym sezonie siatkarze Cisów Nałęczów nie są w takiej formie, do jakiej przyzwyczaili swoich kibiców. Czerwono-zielono-granatowi ugrali dotychczas zaledwie siedem oczek. Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski ma na swoim koncie tylko jeden punkt więcej, ale ten zespół jest przecież ligowym beniaminkiem. O zwycięstwie w sobotniej konfrontacji tych ekip zadecyduje dyspozycja dnia.

WEEKEND SIATKARSKICH ZESPOŁÓW Z LUBELSZCZYZNY

RCS Radom – LKPS Politechnika Lublin (6 stycznia, 14:00)
LUK AZS UMCS Lublin – APPGO AZS Uniwersytet Rzeszowski (6 stycznia, 17:00)
Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski – Cisy Nałęczów (6 stycznia, 17:00)
Tomasovia Tomaszów Lubelski – UKS Szóstka Mielec (6 stycznia, 18:00)
Lesan Halinów – KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski (6 stycznia, 18:30)
MKS Avia Świdnik – pauzuje.