Siatkarski weekend zespołów z Lubelszczyzny (9-11 lutego)

Siatkarski weekend zespołów z Lubelszczyzny (9-11 lutego)

Od piątku do niedzieli fani siatkówki z województwa lubelskiego będą mogli ekscytować się występami swoich ulubieńców. Jako pierwsi na parkiet wyjdą zawodnicy z Międzyrzeca Podlaskiego. Natomiast weekendowy maraton zakończą siatkarki LUK AZS UMCS Lublin i Tomasovii Tomaszów Lubelski, które powalczą między sobą o prymat w regionie.

Trudna końcówka rundy zasadniczej czeka podopiecznych Łukasza Wasąga. Trzech spośród czterech rywali, z którymi zmierzą się zawodnicy KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski, plasuje się w tabeli przed żółto-niebiesko-czerwonymi. Na początek Energa Net Ostrołęka, czyli aktualnie druga siła grupy 2 II ligi siatkówki mężczyzn. Gospodarze piątkowej rywalizacji nie są jednak bez szans, bowiem w poprzedniej rundzie pokonali ekipę z Mazowsza 3:1.

W grupie 4 II ligi siatkówki kobiet czas na derby województwa lubelskiego. Do Lublina przyjadą zawodniczki Tomasovii Tomaszów Lubelski, które wydają się faworytem starcia z miejscowym LUK AZS UMCS. Podopieczne Stanisława Kaniewskiego mimo ostatnich porażek z UKS-em Szóstka Mielec i MKS-em San-Pajda Jarosław wyprzedzają zawodniczki prowadzone przez Jacka Rutkowskiego o trzy punkty, a w listopadzie pokonały akademiczki gładko w trzech setach.


Na prawdziwe meczycho mogą sobie ostrzyć zęby kibice Arki Wojsławice i AZS-u AWF Biała Podlaska. Jeśli zawodnicy z powiatu chełmskiego wciąż myślą o zajęciu pierwszego miejsca na koniec rundy zasadniczej, to nie mogą sobie pozwolić na porażkę z niepokonaną dotychczas ekipą Marcina Śliwy. W poprzedniej rundzie to właśnie siatkarze Arki byli najbliżej pokonania bialczan, ale po pięciosetowym boju i tak musieli uznać wyższość rywali.

Łatwo wskazać faworyta konfrontacji Cisów Nałęczów z Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski. Podopieczni Przemysława Chrościckiego w 2018 roku nie zaznali jeszcze goryczy porażki i w dalszym ciągu nie ustępują rywalom w walce o najwyższe lokaty w rozgrywkach III ligi lubelskiej. Z zupełnie innymi problemami mierzą się tomaszowianie. Siatkarze ligowego beniaminka w tym roku kalendarzowym nie wygrali ani razu.

Zawodnicy MKS-u Kraśnik i KS CKFiS Bełżyce zamykają III-ligową tabelę. Jednak ich strata do czwartego miejsca, premiowanego awansem do fazy play-off, wynosi odpowiednio dwa i trzy oczka. Nie trzeba więc być jasnowidzem, by stwierdzić, że najbliższe spotkanie dla obu ekip będzie z gatunku tych za sześć punktów.

WEEKEND SIATKARSKICH ZESPOŁÓW Z LUBELSZCZYZNY

KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski – Energa Net Ostrołęka (9 lutego, 18:00)
UKS Arka Wojsławice – AZS AWF Biała Podlaska (10 lutego, 13:00)
MKS Kraśnik – KS CKFiS Bełżyce (10 lutego, 17:00)
Cisy Nałęczów – Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski (10 lutego, 18:30)
LUK AZS UMCS Lublin – Tomasovia Tomaszów Lubelski (11 lutego, 13:00)
Powiślak Końskowola – pauzuje.