Siatkarski weekend zespołów z Lubelszczyzny (6-8 kwietnia)

Siatkarski weekend zespołów z Lubelszczyzny (6-8 kwietnia)

W kontekście dalszych losów II-ligowców z województwa lubelskiego kluczowy będzie nadchodzący weekend. Wyjątkiem jest drużyna Avii Świdnik, która rewanżowe spotkanie z KKS-em Kozienice rozegra w przyszłym tygodniu. Szczebel niżej na parkiet wyjdą tylko siatkarze Arki Wojsławice i Powiślaka Końskowola. Mecz Cisów Nałęczów z AZS-em AWF Biała Podlaska odbędzie się 11 kwietnia, a trzecia konfrontacja Tabasco TSS Kudłaty Tomaszów Lubelski i MKS-u Kraśnik ostatecznie została odwołana, bowiem podopieczni Mateusza Stępniaka poddali decydujące starcie.

Początkowo nic nie wskazywało na to, że zespół KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski w kwietniu będzie walczył o utrzymanie w II lidze siatkówki mężczyzn. Rzeczywistość jednak okazała się brutalna i podopieczni Łukasza Wasąga zostali gospodarzem turnieju, który wyłoni spadkowicza. Żółto-niebiesko-czerwoni za rywali mają Czołg AZS Uniwersytet Warszawski i Lesan Halinów, których w rundzie zasadniczej wyprzedzili odpowiednio o 14 i 25 punktów. Ekipie z województwa lubelskiego nie pozostaje nic innego, jak po raz kolejny udowodnić swoją wyższość nad tymi zespołami.

Zapewne spora część kibiców LKPS-u Politechnika Lublin zadaje sobie teraz pytanie, czy drużynie prowadzonej przez Macieja Kołodziejczyka uda się doprowadzić do trzeciego spotkania z RCS-em Radom? W pierwszym meczu fazy play-off zawodnicy z województwa mazowieckiego pokonali lublinian 3:1, co stawia ich w stosunkowo lepszej sytuacji. Można być jednak pewnym, że siatkarze z Koziego Grodu nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w tej rywalizacji i zrobią wszystko, by sezon 2017/2018 nie zakończył się dla nich już na początku kwietnia.

Przed dwoma tygodniami drużyny LUK AZS UMCS Lublin i Tomasovii Tomaszów Lubelski pokonały 3:1 swoich pierwszych przeciwników w fazie play-off. Podopieczne Jacka Rutkowskiego triumfowały nad Marbą Sędziszów Małopolski, a niebiesko-białe nad Pogonią Proszowice. Wygrane te stawiają ekipy z województwa lubelskiego w komfortowej sytuacji przed rewanżami, bo od awansu do kolejnej rundy dzieli je już tylko jedno zwycięstwo. Wiadomo jednak, że czujność trzeba zachować do końca, a swoją cegiełkę do tego spróbują dołożyć kibice, którzy w sobotę będą po stronie akademiczek i tomaszowianek.


Do walki o ligowe podium rozgrywek III ligi lubelskiej wkraczają zawodnicy Arki Wojsławice i Powiślaka Końskowola, którzy między sobą rozdzielą trzecie miejsce w sezonie 2017/2018. Po rundzie zasadniczej między tymi zespołami jest pat 1:1. W play-offach jednak o żadnym remisie nie może być mowy, bowiem tutaj rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

WEEKEND SIATKARSKICH ZESPOŁÓW Z LUBELSZCZYZNY

KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski – Lesan Halinów (6 kwietnia, 19:00)
LKPS Politechnika Lublin – RCS Radom (7 kwietnia, 18:00)
UKS Arka Wojsławice – Powiślak Końskowola (7 kwietnia, 16:00)
LUK AZS UMCS Lublin – KS Marba Sędziszów Małopolski (7 kwietnia, 18:00)
Tomasovia Tomaszów Lubelski – Pogoń Proszowice (7 kwietnia, 18:00)
LUK AZS UMCS Lublin – KS Marba Sędziszów Małopolski (8 kwietnia, 10:30)*
Tomasovia Tomaszów Lubelski – Pogoń Proszowice (8 kwietnia, 13:00 )*
KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski – Czołg AZS UW Warszawa (8 kwietnia, 17:00)
LKPS Politechnika Lublin – RCS Radom (8 kwietnia, 20:00).*

*ewentualny trzeci mecz