Siatkarze LKPS-u Politechnika Lublin wyeliminowali RCS Radom!

Siatkarze LKPS-u Politechnika Lublin wyeliminowali RCS Radom!

W niedzielny wieczór do II rundy fazy play-off awansowali zawodnicy LKPS-u Politechnika Lublin, którzy po raz kolejny pokonali RCS Radom 3:1. 

KOMENTARZ TRENERA

Maciej Kołodziejczyk:  Po wczorajszym meczu nie bałem się o grę RCS-u Radom, a bardziej o nas samych. Wiedzieliśmy, jak przeciwnik gra, ale do tego wszystkiego doszły emocje. Rywale nic nie musieli, a my owszem, ponieważ nie wyobrażaliśmy sobie, że może nas zabraknąć w II rundzie fazy play-off.  Z góry było wiadomo, że przegrana drużyna odpada z dalszej rywalizacji, dlatego byliśmy przygotowani na trudne spotkanie. Z naszej gry chcieliśmy przede wszystkim wyeliminować nerwy. Kiedy gramy na chłodno, to jesteśmy bardzo dobrym zespołem. Jak tylko pojawiają się błędne decyzje, zaczynamy się gubić. W drugiej partii całkowicie zdominowaliśmy przyjezdnych, ale takie sety często są zdradliwe. Wychodząc na trzecią odsłonę, myśleliśmy, że wszystko pójdzie po naszej myśli. Niestety przespaliśmy końcówkę i doprowadziliśmy do dramaturgii. Ona na szczęście rozstrzygnęła się na naszą korzyść. Cieszymy się ze zwycięstwa i myślimy już o następnej konfrontacji, która przed nami. 

NASTĘPNA RUNDA

W II rundzie fazy play-off LKPS Politechnika Lublin zmierzy się z Avią Świdnik lub KKS-em Kozienice (w rywalizacji do dwóch zwycięstw prowadzi MKS Avia Świdnik). Pierwszy mecz zaplanowano na 21 kwietnia.

LKPS Politechnika Lublin – RCS Radom 3:1 (25:19, 25:16, 28:30, 25:19)

LKPS: Paweł Rejowski, Paweł Toborek, Wojciech Kwiecień, Bartosz Jesień, Jakub Czubiński, Maciej Borris, Michał Cymerman (libero) oraz Szymon Seliga, Michał Antoszak, Bartłomiej Malec, Cezary Kostaniak.

fot. Jakub Pecio (archiwum)