Siatkarze LUK Politechnika Lublin poza zasięgiem rywali

W drugi weekend września odbył się turniej o Puchar Burmistrza Świdnika w piłce siatkowej mężczyzn. W rywalizacji wzięły udział cztery zespoły: MKS Avia Świdnik, KKS Kozienice, BAS Białystok (prowadzony przez doskonale znanego na Lubelszczyźnie, Marcina Śliwę) i LUK Politechnika Lublin. Zwyciężyła ta ostatnia ekipa. – Udało się wygrać, z czego jesteśmy zadowoleni, ale w tym okresie najważniejsze jest skoncentrowanie się na tym, co robimy podczas treningów. Chodzi o wyrobienie sobie pewnych zachowań i sprawdzenie różnych systemów, nad którymi pracujemy. To się sprawdziło, co mnie cieszy. Na pewno czujemy obóz kondycyjny, który mieliśmy przez miesiąc. Chłopakom brakuje pewnie świeżości, ale całokształt oceniam jak najbardziej na plus. Pracujemy dalej i liczymy na jeszcze lepszą grę w naszym wykonaniu – komentuje Maciej Kołodziejczyk. Wydaje się, że na zupełnie innym etapie przygotowań do sezonu są siatkarze Avii Świdnik, którzy dodatkowo borykają się z problemami zdrowotnymi. – W tym tygodniu z treningów zostali wyłączeni Michał Baranowski, Paweł Rejowski, Rafał Obermeler i Maciej Sajdak. W turnieju uczestniczył tylko ten pierwszy. Rafał w dalszym ciągu narzeka na ból pleców, a Paweł ma problemy z kolanem. Dwa ważne ogniwa, które miały nas wzmocnić, na razie muszą dojść do zdrowia. Topornie to wygląda z naszej strony. Na ten moment nie dorównujemy poziomem rywalom z Lublina i Białegostoku. Widać różnicę w ilości odbytych treningów i w kwestii przygotowania. Mam nadzieję, że do ligi jakoś się pozbieramy, a podczas kolejnego turnieju zaprezentujemy się lepiej. Jeśli będziemy w komplecie, to postaramy się nawiązać walkę z przeciwnikiem – mówi Sławomir Czarnecki. 

WYNIKI TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR BURMISTRZA ŚWIDNIKA

Sobota
LUK Politechnika Lublin – KKS Kozienice 3:1
MKS Avia Świdnik – BAS Białystok 1:3
BAS Białystok – KKS Kozienice 3:0
MKS Avia Świdnik – LUK Politechnika Lublin 0:3

Niedziela
LUK Politechnika Lublin – BAS Białystok 3:1
MKS Avia Świdnik – KKS Kozienice 3:2

KLASYFIKACJA KOŃCOWA TURNIEJU PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR BURMISTRZA ŚWIDNIKA

1. LUK Politechnika Lublin
2. BAS Białystok
3. MKS Avia Świdnik
4. KKS Kozienice

SKŁADY DRUŻYN Z WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

LUK: Szymon Pałka, Michał Marszałek, Paweł Toborek, Tomasz Błądziński, Szymon Seliga, Łukasz Zugaj, Jędrzej Goss, Bartosz Jesień, Tomasz Kusior, Kamil Szaniawski, Wojciech Kwiecień, Kamil Durski, Rafał Cabaj (libero), Mateusz Stasiak (libero).

Avia: Marcin Kurek, Jakub Guz, Błażej Czarnecki, Bartłomiej Żywno, Konrad Machowicz, Michał Baranowski, Bartłomiej Giza, Bartłomiej Misztal, Paweł Zdrojewski, Dariusz Bonisławski (libero), Andrzej Bieńko (libero).


W sobotę siatkarze LUK Politechnika Lublin rozegrali także sparing z innym II-ligowcem z naszego regionu. Podopieczni Macieja Kołodziejczyka rywalizowali we własnej hali z drużyną KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski i zwyciężyli 4:1. – Jak na ten etap przygotowań, jestem zadowolony z naszej gry. Widać u chłopaków wolę walki i determinację, a to cieszy. Codziennie trenujemy, więc oznaki zmęczenia mają prawo być widoczne, ale na tle bardzo silnego rywala, jakim jest LUK Politechnika Lublin, wyglądaliśmy bardzo dobrze – komentuje Łukasz Wasąg. 

LUK Politechnika Lublin – KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski 4:1 (25:23, 25:21, 25:21, 23:25, 15:11)

LUK: Kamil Durski, Jędrzej Goss, Tomasz Kusior, Bartosz Jesień, Szymon Seliga, Szymon Pałka, Mateusz Stasiak (libero), Tomasz Błądziński.

Huragan: Tomasz Nowacki, Patryk Sobieszczak, Michał Gołębiowski, Rafał Ostapowicz, Wojciech Gajosz, Rafał Kępka, Maciej Bielecki (libero), Michał Bielecki (libero), Paweł Łęgowski, Bartosz Robert, Bartosz Szabaciuk, Jacek Malczewski.