Siatkarze LUK Politechnika Lublin rozpoczęli przygotowania do sezonu 2019/2020

Siatkarze LUK Politechnika Lublin rozpoczęli przygotowania do sezonu 2019/2020

82 dni minęło od zwycięskiego meczu w Kędzierzynie-Koźlu, po którym siatkarze LUK Politechnika zapewnili sobie awans do I ligi. Teraz przed zawodnikami z Lublina niespełna dwa miesiące przygotowań do występów na zapleczu PlusLigi.

Po ponad dwumiesięcznych wakacjach siatkarze LUK Politechnika Lublin wrócili do treningów pod wodzą Macieja Kołodziejczyka. – Pierwszy tydzień, który rozpoczęliśmy w poniedziałek, jest dla nas tygodniem wprowadzającym. Nie ma co ukrywać, że po emocjonującym i męczącym ostatnim sezonie, chłopaki potrzebowali całkowitego odpoczynku od siatkówki. Stawiamy teraz na siłownię wprowadzającą oraz ogół sportów dodatkowych do siatkówki, jak na przykład plażówka. Następne dwa tygodnie będą naszym docelowym etapem przygotowań, ponieważ odbędziemy mini obóz. Będziemy spotykali się dwa razy dziennie, już na cięższych treningach – wyjaśnia trener zespołu.

W pierwszym tygodniu przygotowań do nadchodzącego sezonu szkoleniowiec beniaminka I ligi nie ma do dyspozycji wszystkich zawodników. Brakuje Kamila Durskiego i wracającego po kontuzji Szymona Seligi. Wspomniana dwójka wznowi zajęcia w najbliższy poniedziałek. – Szymon przeszedł już okres rehabilitacji i będzie z nami trenował na pełnych obrotach – informuje coach I-ligowca.

Wejście na zaplecze PlusLigi sprawiło, że nie tylko zmienił się skład drużyny, ale także sztab szkoleniowy, który został rozszerzony o kolejne osoby. Drugim trenerem w dalszym ciągu będzie Maciej Krzaczek (jednocześnie wiceprezes klubu). Natomiast statystykiem zespołu pozostał Jakub Dzirba. – Do sztabu szkoleniowego dołączyło dwóch członków. Do tej pory towarzyszyli nam oni tylko przez część sezonu lub przed jego rozpoczęciem. Teraz zostają z nami na stałe. Jednym z nich jest Bartek Malec, który przez ostatnie dwa sezony pomagał nam w przygotowaniach. Zasilił nas także fizjoterapeuta Bartek Gołojuch. Współpracował on już z naszą drużyną podczas turnieju półfinałowego i finałowego – dodaje Maciej Kołodziejczyk.

I-ligowy sezon rozpocznie się 14 września. Siatkarze LUK Politechnika Lublin do tego czasu mają w planach rozegranie kilku towarzyskich turniejów. Pierwszy z nich zaplanowany jest na 16-18 sierpnia. Z kolei w dniach 6-8 września takie zawody zostaną rozegrane w Lublinie.

fot. Jakub Pecio (archiwum)