Siatkarze z Białej Podlaskiej bliżej końcowego triumfu

Siatkarze z Białej Podlaskiej bliżej końcowego triumfu

Drużyny AZS-u AWF Biała Podlaska i Cisów Nałęczów mają już zapewniony udział w półfinałach o II ligę. Obie ekipy walczą jeszcze o końcowy triumf w rozgrywkach III ligi siatkówki mężczyzn. Bliżej zrealizowania tego celu są podopieczni Marcina Śliwy, którzy wygrali pierwszy mecz z zespołem prowadzonym przez Przemysława Chrościckiego 3:1. 

KOMENTARZE TRENERÓW

Przemysław Chrościcki:  Mecz był wyrównany przez cały czas. Zarówno my, jak i zespół AZS-u AWF Biała Podlaska, mogliśmy odnieść w nim zwycięstwo, ale w końcówkach to rywale okazywali się lepsi. Goście zdecydowanie lepiej wyglądali w polu zagrywki. Nie wykorzystaliśmy swoich szans w czwartym secie i ostatecznie to przeciwnicy zwyciężyli. Myślę, że zasłużenie. Uważam też, że nie zagraliśmy w tym spotkaniu na najwyższym dla nas poziomie. Mamy trochę problemów w kadrze. Z powodu kontuzji wypadli nam Rafał Marzec i Michał Gałkowski, a po ostatnim treningu na ból skarży się jeszcze kilku chłopaków. Mimo tego, do Białej Podlaskiej pojedziemy pozytywnie nastawieni. W rundzie zasadniczej z tym zespołem zagraliśmy lepiej niż u siebie. Mamy nadzieję, że doprowadzimy do trzeciego starcia w niedzielę. 

Marcin Śliwa: – Jeśli chodzi o to spotkanie, to stało ono na całkiem niezłym poziomie. Bardzo fajnie zaprezentowaliśmy się w polu zagrywki i w przyjęciu, a do tego wszystkiego, popełnialiśmy mało błędów. Wyniki setów były na styku i rozstrzygały się dopiero w końcówce. Cieszy mnie to, że skończyło się po naszej myśli i że te najważniejsze piłki padły naszym łupem. Dużą rolę w tym meczu odegrali tacy zawodnicy, jak Hubert Jankuniec, który wchodził na zagrywkę i dokładał swoje oczka oraz Damian Jurkowski. To młody chłopak, który ma potencjał, a co ważne, nie boi się podejmować odważnych decyzji na boisku. Małe odstępstwo czasowe pomiędzy naszymi starciami z Cisami Nałęczów nie martwi mnie. W półfinałach o II ligę czekają nas trzy konfrontacje w ciągu trzech dni, dlatego cieszę, się, że tak to wyszło. 

NASTĘPNY MECZ 

Drugi mecz pomiędzy Cisami Nałęczów a AZS-em AWF Biała Podlaska odbędzie się 14 kwietnia o godzinie 16:00.

Cisy Nałęczów – AZS AWF Biała Podlaska 1:3 (21:25, 25:27, 25:23, 23:25)

Cisy: Arkadiusz Orlik, Tomasz Wojnar, Łukasz Kozioł, Mariusz Mucha, Piotr Krysiak, Paweł Kisiel, Konrad Buszko (libero) oraz Szymon Mańkowski, Adam Chrzanowski, Krzysztof Gontarz, Leszek Cholewa.

AZS AWF: Damian Roszkowski, Marcin Kusznieruk, Jakub Gaładyna, Igor Kowalski, Damian Jurkowski, Michał Gołębiowski, Adrian Kupiński (libero) oraz Hubert Jankuniec, Dawid Duliasz, Mateusz Kamiński, Łukasz Żabiński.

fot. AZS AWF Biała Podlaska (archiwum)