Świdnickie deja vu

Świdnickie deja vu

Zapewne nie tak zawodnicy LKPS-u Politechnika Lublin wyobrażali sobie trzeci mecz II rundy fazy play-off z Avią Świdnik. Siatkarze prowadzeni przez Macieja Kołodziejczyka przegrali na terenie żółto-niebieskich gładko w trzech setach. Tym samym podopiecznych Sławomira Czarneckiego od awansu do turnieju półfinałowego o I ligę dzieli już tylko jedna wygrana.

KOMENTARZE TRENERÓW

Sławomir Czarnecki:W swojej hali postawiliśmy na zagrywkę i przyniosło to efekt, bo udało nam się odrzucić drużynę LKPS-u Politechnika Lublin od siatki. Rywale mieli utrudnione zadanie, jeśli chodzi o wyprowadzenie ataku. Widać, że służy nam gra na swoim terenie. To, co sobie założyliśmy przed tym meczem, realizowaliśmy bardzo dobrze. Rozegraliśmy świetne zawody i trzeba pochwalić wszystkich zawodników. W drugim i trzecim secie zagraliśmy kapitalnie, tak więc mogę się tylko cieszyć. Zrobiliśmy krok w stronę awansu, ale jutro jest nowy dzień. Nie liczą się punkty, tylko wygrane, tak więc musimy prężnie przystąpić do kolejnej konfrontacji. 

Maciej Kołodziejczyk: – Trudno komentować mecz po takiej porażce. Wróciły do nas koszmary z rundy zasadniczej, gdzie nie mogliśmy się odnaleźć na terenie rywala. Po tym spotkaniu możemy tylko pogratulować siatkarzom Avii Świdnik grania fajnej siatkówki. Przegraliśmy dzisiaj chyba sami ze sobą. Po chłopakach dało się zauważyć zdenerwowanie. Ja jako trener jestem zły przez to, bo w konfrontacjach o stawkę, zwłaszcza tych derbowych, nerwy trzeba trzymać na wodzy. To nie pozwoliło rozegrać nam dobrego meczu. Ponadto szwankowały nam zagrywka i przyjęcie. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko wyciągnięcie wniosków. Przyjedziemy jutro do Świdnika naładowani energią i powalczymy oczywiście o zwycięstwo, choć zdajemy sobie sprawę z tego, że przed nami bardzo trudne zadanie. 

NASTĘPNY MECZ

Czwarty mecz pomiędzy Avią Świdnik a LKPS-em Politechnika Lublin odbędzie się 29 kwietnia o godzinie 19:00.

MKS Avia Świdnik – LKPS Politechnika Lublin 3:0 (25:21, 25:17, 25:17)

Avia: Bartłomiej Misztal, Marcin Kurek, Konrad Machowicz, Bartłomiej Żywno, Jakub Guz, Rafał Kępka, Dariusz Bonisławski (libero) oraz Błażej Czarnecki, Wojciech Kasiura.

LKPS: Wojciech Kwiecień, Paweł Rejowski, Szymon Seliga, Jakub Czubiński, Maciej Borris, Tomasz Kusior, Michał Cymerman (libero) oraz Bartosz Jesień, Michał Antoszak, Tomasz Polczyk, Paweł Toborek, Tobiasz Kaniewski (libero).

fot. MKS Avia Świdnik (archiwum)