Świeżo upieczony II-ligowiec poszukuje sponsora tytularnego

Nowa nazwa, nieco zmieniona kadra, trener i nowe miejsce do gry – tak ma wyglądać zespół beniaminka II ligi siatkówki mężczyzn. Arka Lublin, bo o niej mowa, by mogła namieszać w rozgrywkach, poszukuje jeszcze sponsora tytularnego.

Po uzyskaniu awansu do II ligi będziemy grali pod nową nazwą i ubiegamy się o środki z Miasta Lublin. Nawet jeśli je otrzymamy, to nie ma co ukrywać, że poszukujemy sponsora tytularnego. Chcemy budować projekt na lata, a nie na chwilę, więc potrzebne jest nam dodatkowe wsparcie. Naszym celem jest promowanie wychowanków lubelskich klubów i myślę, że to fajna oraz słuszna idea. W zamian oferujemy na razie promocję na parkietach Lubelszczyzny, Podkarpacia i Małopolski – powiedział Gabriel Wlaź, który został prezesem Arki Lublin.

Jeśli chodzi, o skład Arki Lublin, to wstępne porozumienia z II-ligowcem zawarli rozgrywający Bartłomiej Misztal (poprzednio MKS Avia Świdnik), przyjmujący Błażej Czarnecki (ostatnio KKS Kozienice) i co najważniejsze trener Sławomir Czarnecki, który w przeszłości prowadził LUK Politechnikę Lublin i Avię Świdnik. – Myślę, że jak na ten poziom, to są bardzo konkretne wzmocnienia. Z innymi zawodnikami prowadzimy rozmowy, więc nie chciałbym podawać ich nazwisk. Zależy nam na tym, aby włączyć się do walki o czołową czwórkę na koniec sezonu, więc poczyniliśmy odpowiednie starania, aby ta kadra była mocna. Na konkrety przyjdzie jeszcze czas – wyjaśnił Wlaź.

Treningi przed sezonem 2020/2021 beniaminek II ligi rozpocznie na początku sierpnia. Wiele wskazuje na to, że Arka swoje mecze będzie rozgrywała w hali KUL.

SKŁAD GRUPY 6 II LIGI MĘŻCZYZN:

Miejski Klub Sportowy MOSiR Jasło
KS Błękitni Ropczyce
Enea KKS Kozienice
Karpaty-Karpacka Państwowa Uczelnia Krosno
Extrans Sędziszów
SMS Sparta AGH Kraków
KS Hutnik-Wanda Kraków
KS Arka Lublin
AKS V LO Rzeszów
GKPS Gorlice

fot. UKS Arka Wojsławice (archiwum)