Udane wyjazdy LUK Politechniki i Avii

Udane wyjazdy LUK Politechniki i Avii

Ligową wyjazdową środę do udanych mogą zaliczyć siatkarscy I-ligowcy z Lubelszczyzny. W Krakowie zespół LUK Politechniki Lublin pokonał miejscowy AZS AGH 3:0. Natomiast drużyna Polskiego Cukru Avii Świdnik zwyciężyła KPS Siedlce (3:1). 

Podopieczni Dariusza Daszkiewicza do Krakowa jechali jako faworyt meczu z AZS-em AGH i w 100% wywiązali się z tej roli. Lublinianie od początku spotkania kontrolowali wydarzenie na parkiecie, a gospodarze w żadnym z setów nie zdołali nawiązać równorzędnej walki z nimi. W wyniku tego drużyna LUK Politechniki Lublin wygrała w setach do 16, 17 i 19. W związku z rozegranym tie-breakiem przez BKS Visłę Bydgoszcz lubelscy siatkarze mają już cztery punkty przewagi nad drugim zespołem w tabeli Tauron 1. Ligi i pewnie zmierzają po zwycięstwo w rundzie zasadniczej.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce LUK Politechnika Lublin podejmie Exact Systems Norwid Częstochowa (6 marca, godzina 15:00).

AZS AGH Kraków – LUK Politechnika Lublin 0:3 (16:25, 17:25, 19:25)

AZS AGH: Piwowarczyk, Dębski, Jóźwik, Śnieżek, Buczek, Macyra, Stąsiek (libero) oraz Czyrek (libero), Kraut, Janusz, Fenoszyn, Michalak.

LUK: Rusin, Ziobrowski, Sterna, Pająk, Stajer, Mehić, Majstorović (libero) oraz Cabaj (libero), Romać, Durski, Wachnik, Seliga.


Siatkarze Polskiego Cukru Avii Świdnik w ramach 25. kolejki I ligi siatkówki mierzyli się z zespołem KPS-u Siedlce, z którym mieli rachunki do wyrównania. W pierwszym spotkaniu lepsi okazali się siedlczanie, którzy wygrali 3:0. W drugim starciu górą już byli podopieczni Witolda Chwastyniaka, zwyciężając na wyjeździe 3:1. Żółto-niebiescy aktualnie plasują się na 6. miejscu w tabeli Tauron 1. Ligi i spokojnie mogą przygotowywać się do gry w fazie play-off.

NASTĘPNA KOELJKA

W następnej kolejce Polski Cukier Avia Świdnik zagra na wyjeździe z BAS-em Białystok (6 marca, godzina 18:00).

KPS Siedlce – Polski Cukier Avia Świdnik 1:3 (24:26, 25:14, 22:25, 19:25)

KPS: R. Nowak, Kańczok, Strulak, Górski, Wójcik, Bereza, Waloch (libero) oraz Kupka, Pawlun, Ziemnicki, Szymański, Dobosz.

Avia: Guz, Walawender, Obermeler, Rećko, Rawiak, Swodczyk, Kuś (libero) oraz W. Nowak, Kurek, Żywno, Sługocki.


Ciekawą ofertę na mecze siatkówki przedstawiają bukmacherzy. STS Kod Promocyjny 2021- Bonus 1200zl: STSMAX 

fot. Grzegorz Winnicki (archiwum)