Tomasovia Tomaszów Lubelski przed startem rozgrywek II ligi siatkówki kobiet

Tomasovia Tomaszów Lubelski przed startem rozgrywek II ligi siatkówki kobiet

Pierwsza sobota października to także dzień, w którym do rywalizacji ligowej wracają siatkarki Tomasovii Tomaszów Lubelski. Cel zespołu prowadzonego przez Stanisława Kaniewskiego pozostaje niezmienny od lat i niebiesko-białe po raz kolejny będą walczyły o wejście do czołowej czwórki.

PRZED SEZONEM SŁÓW KILKA

O okresie przygotowawczym:

Stanisław Kaniewski (trener Tomasovii Tomaszów Lubelski): Rozegraliśmy kilka meczów kontrolnych, które pokazały nam nasze mocne i słabe strony. Nie ma co ukrywać, przed nami jest jeszcze trochę pracy. Mamy bardzo szczupłą kadrę, bo zaledwie 10-osobową. W tej sytuacji ważne jest to, żeby ominęły nas kontuzje i choroby. Jeśli chodzi o nowe zawodniczki, które do nas dołączyły, to widać u nich chęć do pracy. To cieszy, a ja mam nadzieję, że pod względem logistycznym będzie u nas tylko lepiej.

O pierwszym meczu (z PLKS-em Pszczyna):

Stanisław Kaniewski: Sam sezon zapowiada się na bardzo trudny, w którym czeka nas wiele wyjazdów. Natomiast jeśli chodzi o nasz pierwszy mecz, to zmierzymy się z mocnym zespołem, opartym na zawodniczkach z przeszłością I-ligową. Inna sprawa, że w drużynach ze Śląska nigdy nie ma kłopotów z ilością siatkarek. My pod tym względem jesteśmy na pustkowiu i wiemy, że będzie ciężko. 

O celu:

Stanisław Kaniewski: Mam nadzieję, że nie będziemy grać o utrzymanie, ale walczyli o wyższe cele. Zawsze gramy o wejście do czwórki i to w tym sezonie się nie zmienia. Liga oczywiście wszystko zweryfikuje.


KADRA TOMASOVII TOMASZÓW LUBELSKI NA SEZON 2019/2020:

Przyjmujące: Aleksandra Tabczuk (grająca także na pozycji libero), Marta Chwała (grająca także na pozycjach atakującej i środkowej)
Atakujące: Wioletta Świerkosz, Maja Orzyłowska (grająca także na pozycji środkowej)
Środkowe: Diana Romaszko-Piwko, Gabriela Kostur
Rozgrywające: Patrycja Kaniewska, Justyna Tyska, Zofia Mickiewicz
Libero: Natalia Machniewicz.

fot. Tomasz Tomczewski (archiwum)