Trudna, ale zwycięska przeprawa podopiecznych Macieja Kołodziejczyka w Radomiu

Pierwsze ligowe punkty w 2018 roku zdobyli siatkarze LKPS-u Politechnika Lublin. Ekipa prowadzona przez Macieja Kołodziejczyka pokonała na wyjeździe RCS Radom 3:2.

KOMENTARZ TRENERA

Maciej Kołodziejczyk: – Cieszymy się ze zwycięstwa, bo to nasze pierwsze spotkanie w 2018 roku. Wiadomo, że mecze po tak długiej przerwie mają różny przebieg. W Radomiu gra się na specyficznej hali, ponieważ jest ona mała gabarytowo i gospodarze dzięki temu są groźni w polu zagrywki. Dwa punkty są dla nas powodem do zadowolenia. Wiadomo, że zarówno my, jak i kibice chcielibyśmy za każdym razem wygrywać za trzy oczka. Siatkówka jednak polega na tym, że po drugiej stronie boiska też staje drużyna, która zrobi wszystko, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Pierwszego seta wygraliśmy dzisiaj bardzo pewnie, a w kolejnych odsłonach chyba zeszło z nas ciśnienie. Na szczęście zdołaliśmy wrócić do swojej gry w czwartej partii. W tie-breaku pokazaliśmy charakter i udowodniliśmy, że jesteśmy solidną ekipą. To nasz trzeci tie-break w sezonie, więc to tylko pokazuje, że piąte sety nas nie deprymują, tylko dodają sił i energii. Warto podkreślić, że za najlepszego zawodnika meczu został uznany nasz libero Michał Cymerman

13 stycznia LKPS Politechnika Lublin zagra na wyjeździe z KKS-em Kozienice.

RCS Radom – LKPS Politechnika Lublin 2:3 (17:25, 25:21, 25:20, 19:25, 11:15)

LKPS: Wojciech Kwiecień, Paweł Rejowski, Maciej Borris, Bartosz Jesień, Jakub Czubiński, Szymon Seliga, Michał Cymerman (libero) oraz Wojciech Zięzio, Paweł Toborek, Cezary Kostaniak, Michał Antoszak.