Wojciech Sobala w LUK Politechnice Lublin

Wojciech Sobala w LUK Politechnice Lublin

LUK Politechnika Lublin przedstawiła szóstego zawodnika, który dołączy do lubelskiego zespołu przed startem sezonu 2020/2021. W walce o awans do PlusLigi ekipę z Koziego Grodu wspomoże Wojciech Sobala. Doświadczony środkowy spędził ostatnie miesiące we francuskim Narbonne Volley.

32-letni zawodnik na początku swojej kariery seniorskiej występował w Jokerze Piła i Siatkarzu Wieluń. Przed sezonem 2009/2010 dołączył do Jastrzębskiego Węgla, z którym wywalczył wicemistrzostwo i puchar Polski. Później reprezentował barwy AZS-u Częstochowa. Razem z częstochowską ekipą triumfował w Challenge Cup, pokonując w finale tych rozgrywek AZS Politechnikę Warszawską. W kolejnych sezonach Sobala był zawodnikiem AZS-u Olsztyn i BBTS-u Bielsko-Biała, a w 2015 roku powrócił do Jastrzębia. W sezonie 2016/2017 zdobył ze śląskim zespołem brązowy medal mistrzostw Polski. W 2018 roku przeszedł do GKS-u Katowice, z którym zajął ósme miejsce w PlusLidze, a dwa lata później dołączył do występującej we francuskiej Ligue A, ekipy Narbonne Volley.

Wojciech Sobala to drugi środkowy, który zasilił LUK Politechnikę Lublin. Wcześniej włodarze lubelskiego klubu poinformowali o podpisaniu kontraktu z Konradem Stajerem.

fot. Grafika LUK Politechniki Lublin