Z kim grają Polacy w finale ME siatkarzy 2023?

polska-kanada-dzisiaj
fot. Icon Sport

Polscy siatkarze pokonali Słoweńców i zagrają w finale ME siatkarzy 2023. Wiemy kiedy i z kim grają Polacy. Warto dodać, że na taki moment, a więc finał Mistrzostw Europy czekaliśmy aż 14 lat! Brawo Reprezentacja Polski!

Z kim Polacy grają w finale Mistrzostw Europy siatkarzy 2023?

Po niezwykle emocjonującym meczu reprezentacja Polski pokonała Słowenię i zagra w finale ME siatkarzy 2023. Mecz finałowy odbędzie się już w sobotę, 16 września 2023 roku, o godzinie 21:00. Z kim zagrają Polacy w finale? Ze zwycięzcą drugiego półfinału, w którym Włosi zagrają z Francuzami. 

Mecz finałowy Mistrzostw Europy siatkarzy 2023 odbędzie się w Rzymie. Polacy awansowali do finału tej imprezy po czternastu latach przerwy, kiedy to w 2009 roku jedyny raz w historii sięgnęliśmy po złote medale. Warto odnotować, że Mistrzostwa Europy broni reprezentacja Włoch. Jeżeli więc Italia pokona w drugim półfinale Francuzów, to przed własną publicznością w Rzymie będzie mogła liczyć na olbrzymie wsparcie kibiców. Bez względu na to, z kim zagra reprezentacja Polski w finałe ME siatkarzy 2023 liczymy, że to właśnie na szyjach biało-czerwonych zawisną złote medale Mistrzostw Europy.