Zawodnicy KS CKFiS Bełżyce przegrali bitwę, ale nie wojnę. Arka Wojsławice znów uciekła Cisom Nałęczów

Zawodnicy KS CKFiS Bełżyce przegrali bitwę, ale nie wojnę. Arka Wojsławice znów uciekła Cisom Nałęczów

Porażka KS CKFiS Bełżyce z Arką Wojsławice spowodowała, że Piotr Potakiewicz i spółka w ostatnim meczu rundy zasadniczej rozgrywek III ligi lubelskiej będą grać o przetrwanie. Zupełnie odmienne nastroje panują po stronie siatkarzy z powiatu chełmskiego, którzy pewnie bronią drugiej lokaty w tabeli. 

POMECZOWE KOMENTARZE

Gabriel Wlaź (zawodnik Arki Wojsławice): – Od początku prezentowaliśmy się lepiej niż goście. Mimo tego mecz stał na słabym poziomie. Obie strony nie wystrzegały się błędów własnych, szczególnie na zagrywce. Po naszej stronie była ona ciut lepsza, stąd nasza wygrana w premierowej partii. Drugą odsłonę zagraliśmy może nie lepiej, ale skuteczniej, co pozwoliło nam zwyciężyć do 18. Trzeci set miał podobny przebieg do dwóch poprzednich. Po raz kolejny popełniliśmy mniej błędów niż zawodnicy KS CKFiS Bełżyce. Cieszymy się z trzech punktów i teraz czekamy na dalsze rozstrzygnięcia w rozgrywkach III ligi lubelskiej.

Piotr Potakiewicz:  Gospodarze okazali się od nas lepsi w elemencie zagrywki i w ataku. Pierwszy set był jeszcze grany punkt za punkt, ale potem już gracze Arki Wojsławice kontrolowali wydarzenia na boisku. Tragedii nie było, mimo że w naszym wykonaniu to był mocno łatany mecz. Musieliśmy przesunąć naszego atakującego Krzysztofa Kasiurę na przyjęcie. W ogóle w tym sezonie mamy bardzo słaby skład. Nie ma co oczywiście umniejszać zasług rywali, bo wygrali z nami zasłużenie.

NASTĘPNA KOLEJKA

W następnej kolejce Arka Wojsławice będzie pauzować. Natomiast KS CKFiS Bełżyce 24 lutego podejmie Powiślaka Końskowola.

UKS Arka Wojsławice – KS CKFiS Bełżyce 3:0 (25:23, 25:18, 25:19)

Arka: Gabriel Wlaź, Paweł Dobrowolski, Tomasz Kociuba, Kacper Strzałkowski, Patryk Igantiuk, Adam Olejniczek, Michał Piłat (libero) oraz Wojciech Mospinek, Łukasz Wróbel, Łukasz Bieńko.

KS CKFiS: Krzysztof Kasiura, Mateusz Zabielski, Marcin Sobieszek, Mateusz Baum, Emil Żuchnik, Piotr Potakiewicz, Mateusz Dudek (libero) oraz Łukasz Chlebicki, Arkadiusz Mańko.

fot. radomsport.pl