Chełmianki zdominowały mistrzostwa Polski w zapasach!

W dniach 6-7 kwietnia w Koronowie odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorek w Zapasach Kobiet. Mistrzem kraju zostały zawodniczki Cementu-Gryf Chełm (po raz 16. z rzędu!). Prócz chełmianek na podium stanęły także zapaśniczki z Kraśnika i Lublina. Łącznie reprezentantki naszego województwa zdobyły aż 12 medali. Hegemonem w kategorii 55 kilogramów nadal jest Katarzyna Krawczyk, która zdobyła tytuł mistrzyni kraju już po raz szósty z rzędu (a siódmy ogółem). Występom tej i pozostałych podopiecznych trenera Dariusza Kucharskiego bacznie przyglądał się selekcjoner kadry kobiet – Piotr Krajewski.

MEDALE ZAWODNICZEK Z WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO PODCZAS MISTRZOSTW POLSKI SENIOREK W ZAPASACH KOBIET (6-7 KWIETNIA, KORONOWO)

ZŁOTY MEDAL

Katarzyna Krawczyk (Cement-Gryf Chełm, kategoria wagowa 55 kg)

SREBRNE MEDALE

Patrycja Dudek (Cement, 65), Weronika Michalska (Cement, 68), Katarzyna Wieczerza (Cement, 59)

BRĄZOWE MEDALE

Patrycja Gil (Suples Kraśnik, 57), Katarzyna Kamińska (Cement, 53), Karina Konarska (Cement, 68), Anna Król (Cement, 50), Oktawia Skraińska (Sokół Lublin, 68), Ilona Sobczyńska (Cement, 55), Dorota Struszewska (Cement, 72), Anna Urbanowicz (Cement, 76)

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA

1. Cement-Gryf Chełm – 457 punktów
2. ZKS Slavia Ruda Śląska – 173 punkty
3. AZS AWF Warszawa – 157 punktów.

KOMENTARZ PO TURNIEJU

Piotr Krajewski (trener kadry seniorek w zapasach):Moje kadrowiczki właściwie wygrały wszystko, ale było też bardzo dużo ciekawych walk, zwłaszcza w kategorii 50 kilogramów, gdzie startowała największa liczba zawodniczek. Tam były naprawdę fajne walki. Teraz będziemy trenowali we Francji z trzema lub czterema reprezentacjami: gospodarzy, Bułgarii i Kazachstanu. Będzie to bezpośrednie przygotowanie przed wyjazdem na mistrzostwa Europy (w dniach od 30 kwietnia do 6 maja w rosyjskim Kaspijsku – przyp. red.). 20 kwietnia kończymy przygotowania we Francji i wracamy na pięć dni konsultacji. Końcówka przygotowań odbędzie się w Spale, a potem czeka nas wylot do Kaspijska. Zgrupowanie w Spale będzie na odświeżenie. Tam dziewczyny czeka tylko jeden trening dziennie, głównie ćwiczenia szybkościowe, nad techniką indywidualną i może dopracowanie innych elementów technicznych. No i przede wszystkim robienie wagi, bo to jest najważniejsze. Turnieje międzynarodowe pokazały, że nasze dziewczyny naprawdę walczyły na równym poziomie z reprezentacjami innych państw – z Ukrainą czy z Rosją. Bardzo ładnie pokazały się Ania Łukasiak, Kasia Krawczyk, Roksana Zasina i Agnieszka Wieszczek-Kordus. Dziewczyny stawały na podium każdego turnieju międzynarodowego, więc na pewno pojedziemy na mistrzostwa z nadzieją na to, że przywieziemy zdobycze medalowe.