Humburger – Dudek typy i kursy bukmacherskie (KSW 91)

Już w najbliższą sobotę największa polska federacja MMA kolejny raz odwiedzi naszych sąsiadów. Tym razem czeska publiczność będzie mogła podziwiać bohaterów KSW w Libercu, po raz kolejnym. Oczywiście na gali nie zabraknie miejscowych bohaterów, którzy będą oklaskiwani przez lokalnych kibiców. Mowa tutaj nie tylko o Leo Brichcie ale również innych fighterach. Jednemu z nich poświęcimy uwagę w tym artykule. Mowa tutaj o Dominiku Humburgerze, który pierwotnie miał zmierzyć się z Albertem Odzimkowskim, jednakże doszło do zmiany rywala i skrzyżuje rękawice w z Adrianem Dudkiem. W artykule poznasz moje Humburger – Dudek typy.

Humburger – Dudek typy bukmacherskie (17.02.2024)

Dominik Humburger uchodził swego czasu za jeden z największych talentów czeskiego MMA. Wielu obserwatorów widziało w nim zawodnika, który będzie miał dużo do powiedzenia na scenie MMA również w Europie, między innymi w KSW, gdzie występuje od lutego 2023 roku, gdy zadebiutował na KSW 73 pokonując Borysa Borkowskiego. Niestety dla czeskich fanów, poza wspomnianą walką, udało mu się pokonać również Jorge Bueno na gali KSW 79 i na tym koniec sukcesów. Kariera Humburgera w KSW zahamowała po przegranej z Michałem Michalskiem.

Humburger - Dudek typy

Pomimo tego i tak stawiamy, na to że Czech powróci na zwycięski szlak. W pierwotnym starciu z Albertem Odzimkowskim również byłby w naszych oczach faworytem. Złoty to zawodnik, który ma dziurawą defensywę a Humburger potrafi mocno uderzyć. Zmiana na Dudka nie jest jednak złą rzeczą dla Czechac. Obaj zawodnicy prezentują bardzo podobny styl walki. Stawiają głównie na mocne wymiany w stójce, ponieważ dysponują mocnym uderzenie. Mają również problemy kondycyjne, zatem scenariusz, w którym usłyszymy decyzję sędziów jest naszym zdaniem bardzo mało prawdopodobny. Dlatego też nasze Humbruger – Dudek zakładają, że walka zakończy się przed czasem oraz wygraną Czecha, który prezentuje wyższy poziom sportowy od rywala.

Humburger – Dudek kursy bukmacherskie

W sobotę wielu fanów na pewno liczy na zwycięstwo lokalnego bohatera. Czech jest sporym faworytem walki, do której dojdzie w Libercu i wskazują na to kursy bukmacherów. Patrząc na Humburger – Dudek kursy, przy nazwisku Czecha znajdziemy mnożnik na poziomie 1.30 co pokazuje jak wielkim jest faworytem. Naszym zdaniem, kurs ten odzwierciedla idealnie jego szansę na zwycięstwo. Czech ma po swojej stronie wszystkie atuty sportowe, dodatkowo może liczyć na wsparcie z trybun. Dudek, to zawodnik który trenuje na co dzień w Berserkerach w Bielsku Białej, jednakże nie należy nastawiać się na to, że będzie szukał walki w parterze. Prawdopodobnie pójdzie na wymianę ciosów w stójce, co z bardzo dużą dozą prawdopodobieństwa zakończy się dla niego bardzo źle już w pierwszej rundzie walki. Dudek sam ma szansę upolować rywala, jednakże bardziej prawdopodobne będzie to w końcowej fazie walki, gdy obaj zawodnicy będą zmęczeni. Na początku to Humburger powinien dysponować sporą przewagą szybkości, która doprowadzi go do wygranej.