W Lublinie odbyła się gala Thunderstrike Fight League

W piątkowy wieczór na lubelskim Globusie odbyła się 13. edycja Thunderstrike Fight League pod tytułem Noxy Night. Kibice mogli zobaczyć aż osiem walk amatorskich, w tym jeden pojedynek na zasadach K-1 oraz dziewięć starć zawodowych. Mistrzem kategorii lekkiej został Guilherme Cadena Martins, który okazał się lepszy od Huberta Szymajdy. W co-main vencie Izabela Badurek pokonała przez TKO Barbarę Nalepkę.

Nie tak kibice zgromadzeni w hali Globus wyobrażali sobie pojedynek o pas TFL w kategorii lekkiej. W walce wieczoru Hubert Szymajda został szybko sprowadzony do parteru. Polak mądrze się bronił z pleców pod siatką, zadając tym samym sporo ciosów, ale mimo wszystko kilka razy został trafiony przez Brazylijczyka. Bitwa powróciła do stójki i po chwili Guilherme Cadena Martins znalazł się w parterze po próbie sprowadzenia. W tym momencie zawodnik ze Świdnika popełnił fatalny błąd. Szymajda kopnął swojego przeciwnika w głowę, a decyzją sędziów został zdyskwalifikowany. Posiadaczem pasa w kategorii lekkiej został Guliherme Cadena Martins. Dla Huberta Szymajdy była to druga porażka w karierze. Wiadomo jednak, że między zawodnikami dojdzie do rewanżu. – Nie czuję się przegrany po tej walce. Wkradł się w nią mój błąd, który mógł popełnić każdy. Kopnąłem rywala w głowę, kiedy ten był w parterze. Nie będę płakał nad rozlanym mlekiem. Czułem przewagę nad przeciwnikiem w tym starciu i wciąż jestem pewien, że mogę go pokonać. Nie ukrywam niedosytu, dlatego liczę na rewanż.  Jestem w świetnej formie. Mogę walczyć w najbliższym możliwym terminie, który włodarze organizacji przygotują dla nas. Jeśli chodzi o samą galę, to uważam, że była bardzo udana. Organizacja i profesjonalizm wydarzenia były na światowym poziomie. Ten sport to przyszłość – komentuje świdniczanin.

W co-man vencie była zawodniczka UFC – Izabela Badurek w swojej drugiej walce po urodzeniu córki podejmowała Barbarę Nalepkę. Już na początku Badurek sprowadziła rywalkę do parteru rzutem przed biodro. Fighterka z Wrocławia wydostała się z tej pozycji, ale jej przeciwniczka wciąż trzymała ją za nogę. Kluczowa dla pojedynku okazała się druga runda. Obie zawodniczki pokazały w niej dużo determinacji i serca do walki. Na wstępie Badurek weszła w klincz, dzięki któremu przewróciła swoją rywalkę. Nalepka nie pozostawała dłużna i trójkątem nogami próbowała poddać lubliniankę. Ta wydostała się z tej pozycji, a chwilę później złapała balachę. Nalepka jednak jakimś cudem się wybroniła. W trzeciej rundzie Badurek zablokowała rękę swojej rywalki i zaczęła zasypywać ją gradem ciosów. Uderzenia nie były mocne, jednak sędzia zdecydował się na przerwanie pojedynku.

Udany debiut zawodowy zaliczył Cezary Oleksiejczuk. Już na samym początku brat Michała Oleksiejczuka sprowadził rywala do parteru. Jakubowi Martysowi udało się wstać, lecz zawodnik Górnika Łęczna kilkukrotnie ponowił tę samą akcję. Do końca rundy Oleksiejczuk kontrolował rywala w parterze. W drugiej rundzie zawodnik z Lubelszczyzny szybko obalił przeciwnika. Chwilę później walka przeniosła się do stójki, jednak nie trwała długo. Oleksiejczuk sprowadził Martysa do parteru i kontrolował rywala w pozycji bocznej, zasypując go gradem ciosów.

Warte odnotowania jest także błyskawiczne zwycięstwo Rafała Kijańczuka, który w 1. rundzie znokautował Jonathana Casariego.

WYNIKI 13. EDYCJI THUNDERSTRIKE FIGHT LEAGUE W LUBLINIE

Walka wieczoru:
Pojedynek o pas mistrzowski TFL w wadze lekkiej
70 kg: Guilherme Cadena Martins pokonał Huberta Szymajdę przez dyskwalifikację po nielegalnym kopnięciu na twarz w 1 rundzie

Co-main event:
59 kg: Izabela Badurek pokonała Barbarę Nalepkę przez TKO (ciosy w parterze) w 3 rundzie

Karta główna:
77 kg: Cezary Oleksiejczuk pokonał Jakuba Martysa przez TKO (ciosy w parterze) w 2 rundzie
93 kg: Rafał Kijańczuk pokonał Jonathana Casariego przez KO (ciosy w parterze) w 1 rundzie
66 kg: Michał Folc pokonał Pawła Lisiewskiego przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie
66 kg: Sławomir Kołtunowicz pokonał Bartłomieja Wdowiaka przez poddanie (balacha) w 1 rundzie
84 kg: Adrian Bartosińśki pokonał Wojciecha Żuchnika przez decyzję 3-0
77 kg: Karol Michalak pokonał Łukasza Talarowskiego przez poddanie (duszenie trójkątne) w 2 rundzie
70 kg: Mariusz Skwarek pokonał Grzegorza Stelmasiewicza przez TKO (ciosy) w 1 rundzie

Karta wstępna:
77 kg: Marcin Skrzek pokonał Mateusza Makarowskiego przez poddanie (gilotyna) w 1 rundzie
120 kg: Marcin Łuczyński pokonał Przemysława Chimczuka przez TKO (ciosy) w 3 rundzie
77 kg: Artur Berezovskyi pokonał Michała Pacha przez niejednogłośną decyzję
86 kg: Jacek Buczko pokonał Marcina Izdebskiego przez TKO (ciosy) w 3 rundzie
85 kg: Łukasz Bartnik pokonał Krystiana Sitko przez decyzję 3-0*
70 kg: Paweł Sidor pokonał Kamila Gorala przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie
63 kg: Anna Tarsińska pokonała Monikę Kędzierską przez niejednogłośną decyzję
66 kg: Robert Ruchała pokonał Marcela Kachela przez poddanie (duszenie zza pleców) w 3 rundzie.

* walka na zasadach K-1

fot. Robert Romaniuk