MKS Avia Świdnik ma już trzy sekcje!

Miejski Klub Sportowy Avia Świdnik ma już trzy sekcje. Od teraz żółto-niebiescy to już nie tylko piłka nożna i siatkówka, ale także pięściarstwo. We wtorek podpisano w tej sprawie odpowiednie dokumenty. Oznacza to, że w najbliższy weekend, podczas Mistrzostw Okręgu Lubelskiego Juniorów i Seniorów oraz w Turnieju Ziemi Lubelskiej, zamiast reprezentantów GPTB Avia zobaczymy w akcji zawodników MKS.

– To przełomowy moment dla świdnickiego pięściarstwa – mówi Łukasz Reszka, prezes świdnickiego klubu. – Dołącza do nas jedna z najbardziej zasłużonych sekcji w historii lotniczego miasta. Cieszymy się i zrobimy wszystko, by znów zaczęła odnosić sukcesy i wychowywać bokserskich mistrzów. Krok po kroku odbudowujemy dawną wielkość żółto-niebieskich. W planach mamy włączenie w struktury MKS kolejnych sportowców. To także wyraźny przykład na to, że miasto, nasz główny sponsor, nie zapomina o tym, jak ważna dla świdniczan jest Aviadodaje sternik.

– Dla nas to przede wszystkim nadzieja na normalność – cieszy się Marcin Żelechowski, trener pięściarzy Avii. – Od teraz może być już tylko lepiej. Wyczekiwaliśmy tego momentu. Przed nami wiele pracy, począwszy od stworzenia odpowiedniej bazy treningowej, po zachęcenie młodych ludzi do trenowania boksu. W Świdniku nie brakuje talentów. Trzeba im jedynie stworzyć warunki do pracy – zapewnia szkoleniowiec.

Do tej pory za szkolenie bokserskie odpowiedzialne było stowarzyszenie Gminno-Powiatowe Towarzystwo Bokserskie.

źródło: informacja prasowa

fot. Tomasz Filipiuk
0 0 votes
Article Rating