Prime MMA 5 kursy, typy i zakłady na galę (01.07.2023)

Prime Show MMA zdecydowało się na zorganizowanie gali po raz pierwszy w stolicy Dolnego Śląska. W artkule dowiedzie się wszystkich istotnych informacji na temat wydarzenia, takich jak miejsce i data oraz karta walk. Przedstawimy Wam również nasze Prime MMA 5 typy i kursy bukmacherskie.

Prime MMA 5 zakłady
1
2

Olejnik vs Czarny Polak

3.43

OBSTAW TUTAJ

1.22

OBSTAW TUTAJ

Prezes FEN vs RED

1.25

OBSTAW TUTAJ

3.21

OBSTAW TUTAJ

Prezes FEN vs Murański

1.40

OBSTAW TUTAJ

2.52

OBSTAW TUTAJ

Szuli vs Trybson

1.15

OBSTAW TUTAJ

4.14

OBSTAW TUTAJ

Puszbarbie vs Ewa Piątkowska

3.79

OBSTAW TUTAJ

1.18

OBSTAW TUTAJ

Ztrolowany vs Tarzan

2.92

OBSTAW TUTAJ

1.30

OBSTAW TUTAJ

Don Kasjo vs Japoński Drwal

1.62

OBSTAW TUTAJ

2.02

OBSTAW TUTAJ

Bagieta vs Jaś Kapela

1.43

OBSTAW TUTAJ

2.43

OBSTAW TUTAJ

Wielki Bu vs Łukasz Lupa

1.37

OBSTAW TUTAJ

2.62

OBSTAW TUTAJ

Hunter vs Polish Machine

1.30

OBSTAW TUTAJ

2.92

OBSTAW TUTAJ

Cios vs Magical

2.52

OBSTAW TUTAJ

1.40

OBSTAW TUTAJ

Prime MMA 5 kursy i typy bukmacherskie (01.07.2023)

Pierwszego lipca 2023 roku we wrocławskiej hali Orbita dojdzie do kolejnego wydarzenia spod szyldu Prime MMA.  Nadchodząca gala Prime MMA 5 zapowiada się bardzo interesująco pod kątem bukmacherskim. Prime MMA 5 kursy w dużej mierze mają znaczących faworytów co wskazuje na to, że teoretycznie powinniśmy być świadkami jednostronnych pojedynków. Czy faktycznie tak będzie? Przedstawiamy Wam nasze Prime MMA 5 typy wraz z kursami do odpowiednich wydarzeń. Poniżej znajdziecie również typowanie poszczególnych walk, na które proponujemy Wam kursy.

Bagieta vs Jaś Kapela: typy i kursy na Prime MMA 5

Jedną z najbardziej wyczekiwanych walk na nadchodzącej gali Prime MMA jest pojedynek pomiędzy Michałem Bagietą Gorzelańczykiem a Jasiem Kapelą. Popularny Bagieta ma bardzo liczne grono fanów, które nie mogą się doczekać aby ponownie zobaczyć go w klatce. Jego rywalem będzie Jaś Kapela, który z drugiej strony może liczyć na bardzo duże grono przeciwników. Nasze Prime MMA 5 typy zakładają jednakże, że ucieszą się fani tego pierwszego. Bagieta powinien mieć zdecydowaną przewagę w tym pojedynku w każdej płaszczyźnie walki, zwłaszcza na ziemi. Gorzelańczyk musi uważać jedynie na chaos w stójce, który na pewno będzie chciał wytworzyć Kapela. Nasz scenariusz pojedynku zakłada, że Bagieta będzie w stanie z łatwością obalać swojego przeciwnika i w ten sposób zdominować rywala, który nie powinien mieć za dużo do powiedzenia w tej płaszczyźnie. Ponadto spodziewamy się bardzo dużej różnicy siły na korzyść Gorzelańczyka co tylko ułatwi mu zadanie jakim jest wygranie w nadchodzącej walce.

Wielki Bu vs Lipa: typy i kursy na Prime MMA 5

Wielki Bu czeka na swój debiut we freak fightach. Jest to zawodnik powiązany bardzo mocno z kibicowskimi grupami Lechii Gdańsk. Do miana legend przeszły już jego udziały w ustawkach, które teraz będzie chciał przenieść do pojedynku na sportowych zasadach. Podobną drogę pokonywali między innymi Denis Załęcki czy Krystian Kuźma, zatem kibice spodziewają się równie eksplozywnego zawodnika, którego celem w klatce jest urwanie głowy przeciwnikowi. Na przeciwko Masiaka stanie Łukasz Lupa. Jest to zawodnik, który ma na koncie już kilka pojedynków w organizacjach freak fightowych, między innymi w Fame MMA. Lupa zasłynął dotychczas z bardzo mocnego uderzenia. Prime MMA 5 kursy bardzo mocno faworyzują Wielkiego Bu co jest dla nas pewnym zaskoczeniem. Spodziewaliśmy się, że Prime MMA 5 kursy będą dużo bardziej wyrównane lub nawet skłaniały się w stronę Lupy, który posiada już oktagonowe doświadczenie. Trzeba pamiętać, że poza czystą siłą liczy się również między innymi umiejętność radzenia sobie z presją, z którą Masiak będzie musiał się zmierzyć. Naszym zdaniem Prime MMA Show 5 kursy na Lupę są przesadzone i obstawiamy, że ma on zdecydowanie większe szanse na wygranie pojedynku niż sugerują to analitycy bukmacherscy. Kierujemy się zatem w stronę wygranej underdoga, im dłużej będzie trwała walka tym lepiej dla niego choć sam również kondycją nie grzeszy.

Prime MMA 5 typy

Don Kasjo vs Zadora: typy i kursy na Prime MMA 5

Walka, która reprezentuje na poziomie zdecydowanie najwyższy poziom sportowy ze wszystkich, które obejrzymy na gali we Wrocławiu. Kasjusz Don Kasjo Życiński to zawodnik, który ma za sobą zaplecze w boksie amatorskim, stoczył on kilkadziesiąt pojedynków i był uważany za talent w tym sporcie walki lecz wybrał inną drogę życiową. Jego rywalem będzie Dominik Japoński Drwal. Mocny kickbokser, który ma za sobą między innymi występy w barwach organizacji FEN, której był mistrzem. Prime MMA 5 typowanie z naszej strony zakłada, że to właśnie Zadora opuści klatkę jako zwycięzca. Pojedynek odbędzie się co prawda w formule bokserskiej co powinno faworyzować Życińskiego, jednakże zawodnicy będą mieli na sobie małe rękawice co jest już atutem Japońskiego Drwala. Spodziewamy się, że będzie to bardzo wyrównana walka jednak siła ciosów Zadory powinna tutaj odgrywać kluczowe znaczenie. Don Kasjo dotychczas mierzył się i pokonywał bardzo mocnych rywali, między innymi znanych z federacji UFC – Normana Parke oraz Marcina Wrzoska. Jednakże w tych walkach posiadał nad nimi bardzo dużą przewagę warunków fizycznych co skrzętnie wykorzystywał. Tym razem będzie inaczej, Zadora nie będzie ustępował Życińskiemu pod względem siły fizycznej, w połączeniu z wacianymi ciosami Kasjo spodziewamy się że będzie on ciągle nakładał na rywala presję co w rezultacie da mu przychylność sędziów a być może wygraną przed czasem pod koniec walki kiedy to dadzą o sobie znać problemy kondycyjne rywala, który nie stroni od imprezowego stylu życia.

Puszbarbie vs Piątkowska: typy i kursy na Prime MMA 5

Na deser zostawiliśmy sobie najbardziej kontrowersyjny pojedynek na całej gali. We Wrocławiu dojdzie do pojedynku kobiety z mężczyzną co jest sporym precedensem na skalę światową. Prime MMA 5 typy, które publikują kibice i eksperci bardzo mocno stawiają w pojedynku na… kobietę! Nic dziwnego, Ewa Piątkowska jest byłą mistrzynią świata w boksie a na przeciwko niej stanie Puszbarbie, kompletny amator który czysto teoretycznie powinien mieć tak zwaną “przewagę płci”. Naszym zdaniem jednak nie będzie miało to kompletnie znaczenia. Piątkowska to bardzo ułożona strikerka, która powinna całkowicie zdominować ten pojedynek od pierwszego gongu. Poza bardzo wysokimi umiejętnościami technicznymi posiada ona również przyzwoitą siłę ciosu, zwłaszcza jak na kobietę, zakładamy więc że różnica płci nie będzie w tej walce w ogóle widoczna. W naszych oczach Piątkowska bardzo szybko rozstrzygnie starcie na swoją korzyść, prawdopodobnie już w pierwszej rundzie. Bukmacherzy są podobnego zdania, ponieważ kurs na wygraną byłej mistrzyni świata to jedynie 1.18.

Prime MMA 5 – kiedy i gdzie najbliższa gala?

 • Prime MMA 5 gdzie? We Wrocławiu na hali Orbita.
 • Prime MMA 5 kiedy? Gala odbędzie się 1 lipca 2023 roku.

Najbliższa gala Prime MMA oznaczona numerem 5 odbędzie się już 1 lipca 2023 roku. Gospodarzem imprezy będzie wrocławska Hala Orbita. Jest to pierwsze wydarzenie frak fightów, który odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska. Wiąże się to zapewne z eksploracją nowego rynku, której podejmuje się federacja. Do tego jest to hala przystosowana produkcyjnie do transmisji telewizyjnych na wysokim poziomie. Swoje mecze rozgrywają tam między innymi koszykarze Śląska Wrocław czy siatkarki Volleya. Jest to obiekt na kilka tysięcy miejsc co oznacza, że powinien się zapełnić w 100 procentach.

Kto walczy na Prime MMA 5? Karta walk

Lista pojedynków, które odbędą się na lipcowej gali zapowiada się bardzo interesująco. Prime MMA 5 karta walk zawiera między innymi takie pojedynki jak Paweł “Prezes FEN” Jóźwiak vs Ernest “RED” ivanda czy Kasjusz “Don Kasjo” Życiński vs Dominik “Japoński Drwal” Zadora. Zwłaszcza ta druga walka powinna być bardzo ciekawa. Jest to starcie dwóch zawodników, którzy mają za sobą długą przygodę w sportach walki na wysokim poziomie. Poniżej przedstawiamy Wam całą listę pojedynków, które będziemy mogli obejrzeć we Wrocławiu:

 • Tomasz Olejnik vs Ronaldo “Czarny Polaak” Miranda
 • Łukasz Karpiński vs Damian “The Karpi” Kasprzak”
 • Paweł “Prezes FEN” Jóźwiak vs Ernest “RED” Ivanda
 • Paweł “Prezes FEN” Jóźwiak vs Jacek “Muran” Murański
 • Grzegorz “Szuli” Szulakowski vs Pawetł “Trybson” Trybała
 • Adrian “Puszbarbie” Salwa vs Ewa Piątkowska
 • Sebastian “Ztrolowany” Nowak vs Mateusz “Tarzan” Leśniak
 • Kasjusz “Don Kasjo” Życiński vs Dominik “Japoński Drwal” Zadora
 • Michał “Bagieta” Gorzelańczyk vs Jaś Kapela
 • Patryk “Wielki Bu” Masiak vs Łukasz Lupa
 • Daniel “Hunter” Więcławski vs Kacper “Polish Machine” Miklasz
 • Adrian Cios vs Łukasz “Magical” Malankowski

Jak widać karta walk prezentuje sią bardzo interesująco. Podobnie jak Prime MMA 5 typy. Każdy z miłośników sportów walki znajdzie tutaj coś dla siebie. Miłośnicy mocnych ciosów, którzy będą na pewno zerkać na walki Kasjusza Don Kasjo Życińskiego z Dominikiem Japońskim Drwalem Zadorą oraz Patrykiem Wielkim Bu z Łukaszem Lupą na pewno będą ukontentowani. Fani najbardziej szalonych freak fightów również będą mieli powody do radości – na pewno nie mogą doczekać się walk Adriana Ciosa z powracającym po długiej przerwie Łukaszem Magicalem Malanowskim oraz Adrianem Puszbarbie Salwą z Ewą Piątkowską. Tak jak wspominaliśmy Prime MMA 5 karta walk prezentuje się bardzo ciekawie i na pewno nie zawiedzie najbardziej wymagających kibiców.

Prime MMA Show 5 najczęściej zadawane pytania

 • Prime MMA 5 kiedy? Gala odbędzie się 1 lipca 2023 roku.
 • Prime MMA 5 gdzie? Wydarzenie będzie miało miejsce na Hali Orbita we Wrocławiu.
 • Kto walczy na Prime MMA 5? Na gali zobaczymy między innymi walki Kasjusz “Don Kasjo” Życiński vs Dominik “Japoński Drwal” Zadora oraz Paweł “Prezes FEN” Jóźwiak vs Jacek “Muran” Murański
 • Gdzie znajdę na Prime MMA 5 typy? W artykule na naszej stronie.
 • Kto ma najwyższe na Prime MMA 5 kursy? Najlepsze kursy znajdziecie na Fortunie.