UFC Vegas: Gamrot vs Ferreira, Lewis vs Daukaus typy i kursy

Ultimate Fighting Championship nie zwalnia tempa. Na gali UFC Vegas 45 będziemy świadkami kilku interesujących pojedynków, a niewątpliwie, najciekawiej zapowiada się główne danie wieczoru Lewis vs Daukaus oraz Gamrot vs Ferreira z punktu widzenia polskiego kibica.

UFC Vegas 45 – typy i kursy bukmacherskie (19.12.2021)

ufc vegas 45 typy

Zapowiedź Lewis vs Daukaus: typy i kursy

To swego rodzaju walka o top5 rankingu wagi ciężkiej. Derrick Lewis sklasyfikowany jest aktualnie na trzecim miejscu, a Chris Daukaus na siódmym. Lewis mógł już być na samym szczycie, ale przegrał walkę mistrzowską w 2018 roku. Teraz liczy na swoją szansę ponownie. Podobnie zresztą, jak Daukaus. Naszym zdaniem faworytem pojedynku jest Chris Daukaus. Stawiamy więc na UFC Vegas typy na niego. Nie odważymy się wytypować sposobu rozstrzygnięcia walki, ale wiele wskazuje na to, że nie potrwa ona na pełnym dystansie. Pięć ostatnich pojedynków Daukasa to 4x TKO i 1x TKO. Zawodnik ten jest niepokonany od 2,5 roku i chyba nadszedł czas, żeby wspiąć się do czołówki rankingu i dostać szansę walki o mistrzostwo kategorii ciężkiej.

Zapowiedź Gamrot vs Ferreira: typy i kursy

Dla polskiego kibica najciekawiej na gali UFC Vegas zapowiada się walka Mateusza Gamrota z Diego Ferreirą. Mamy na Gamrot – Ferreira typy bukmacherskie oraz zapowiedź walki. Polak po kontrowersyjnej przegranej w debiucie na Ultimate Fighting Championship, wygrał dwie swoje walki przed czasem. Gamer znokautował Holtzmana oraz kimurą poddał Stephensa. Teraz przed nim szansa na wejście do czołowej piętnastki rankingu, a to byłby kolejny krok do ewentualnej walki mistrzowskiej w kategorii lekkiej. Spoglądając na Gamrot vs Ferreira kursy zauważamy, że to Polak jest faworytem i naszym zdaniem, wygra tę walkę. Ferreira owszem to bardziej doświadczony fighter, ale w tym roku przegrał obie swoje walki. Brazylijczyk już wkrótce skończy 37 lat, a jego ostatnie walki pokazały, że kondycyjnie nie jest na najwyższym poziomie. Aktywny i wywierający presję Mateusz Gamrot powinien wypunktować rywala bądź go poddać. Naszym zdaniem, im dłużej potrwa ten pojedynek, tym większe będą szanse Gamera.

Przed walką Thompson vs Muhammad

Trzecią walką, na którą przygotowaliśmy na UFC Vegas 45 typy to pojedynek Thompsona z Muhammadem. I tutaj wbrew temu, co pokazują kursy, stawiamy na underdoga, a więc Muhammada. Nie przegrał on żadnego z ostatnich sześciu pojedynków. Wygrał pięć, a jedna walka została zakwalifikowana jako no contest. Widać, że Muhammad rozpędza się z walki na walkę. Tego powiedzieć nie można o faworyzowanym mimo wszystko przez bukmacherów Thompsonie, który przegrał ostatnią walkę z Gilbertem Burnsem.

Jeżeli nie wiesz, jak obstawiać UFC, sprawdź nasz poradnik na temat zakładów na MMA.

Karta walk UFC Vegas 45

Wszyscy z zaciekawieniem patrzymy na walkę Gamrot vs Ferreira. Kursy i typy rozchodzą się niczym ciepłe bułki, ale przecież oprócz tego pojedynku i main eventu Daukaus vs Lewis czeka nas na UFC Vegas 45 także wiele innych ciekawych konfrontacji z karty głównej.

  • Derrick Lewis (25-8-0) vs. Chris Daukaus (12-3-0)
  • Stephen Thompson (16-5-1) vs. Belal Muhammad (19-3-0)
  • Amanda Lemos (10-1-1) vs. Angela Hill (13-10-0)
  • Raphael Assunção (27-8-0) vs. Ricky Simón (18-3-0)
  • Diego Ferreira (17-4-0) vs. Mateusz Gamrot (19-1-0)
  • Darren Elkins (26-9-0) vs. Cub Swanson (27-12-0)

Gamrot vs Ferreira – transmisja UFC Vegas 45

Z UFC Vegas 45 transmisja będzie dostępna po wykupieniu UFC Fight Pass. Dodatkowo z Gamrot vs Ferreira transmisja na Polsat Sport oraz w Polsat Box Go. Zachęcamy do śledzenia gali.

O której początek Gamrot vs Ferreira i UFC Vegas 45?

Według planu, walka Ferreira vs Gamrot powinna rozpocząć się około godziny 1:30 czasu polskiego. Początek gali UFC Vegas 45 z kolei o godzinie 22:00. Jeżeli spodobały Ci się nasze na Gamrot vs Ferreira typy, sprawdź czy widoczne we wstępie kursy nie uległy zmianie.

Pytania o galę

  • Gdzie obejrzeć walką Gamrot vs Ferreira?

UFC Fight Pass, Polsat Sport oraz Polsat Box Go. Kiedy walka? Początek Ferreira vs Gamrot około 1:30 czasu polskiego.

  • Kto jest faworytem?

Za faworyta uważany jest Mateusz Gamrot. Nasze typy znajdziesz w tekście.