UFC 298: Volkanovski – Topuria kursy i typy bukmacherskie

Już w najbliższą noc z soboty na niedzielę dojdzie do pasjonującej walki o tytuł UFC w walce piórkowej. W oktagonie rękawice skrzyżują ze sobą Alexander Volkanovski oraz Ilia Topuria. Australijczyk po ostatnich wojażach po wyższych kategoriach wagowych, gdzie starał się zdobyć drugi pas, powraca do swojej królewskiej kategorii wagowej gdzie od lat prezentuje się rywalizuje. W Anaheim czeka go jednak trudne wyzwanie, ponieważ Topuria kroczy w najlepszej federacji świata od zwycięstwa do zwycięstwa. W artykule przedstawię moje Volkanovski – Topuria typy oraz poznasz UFC 298 kursy, które zaproponowali bukmacherzy na to starcie.

Volkanovski – Topuria typy bukmacherskie (18.02.2024)

Australijczyk, były rugbysta, ma za sobą ostatnią gorszy okres pod względem zwycięstw w swoim rekordzie. Na dwie ostatnie walki poległ dwukrotnie, w obu starciach musiał uznać wyższość Islama Makhacheva. O ile pierwsze starcie było niesamowicie bliskie i część obserwatorów uważała, że to Volk powinien opuścić klatkę jako zwycięzca to rewanż był bardzo jednostronny. Rosjanin zakończył walkę już w pierwszej rundzie, gdzie wysokim kopnięciem napoczął rywala a następnie skończył to wszystko ciosami. Należy jednak pamiętać, że oba te pojedynki nie odbyły się w kategoriach wagowych, w których Australijczyk czuje się najlepiej. Dodatkowo, pomiędzy tymi starciami udało mu się pokonać bardzo mocnego Meksykanina, Yaira Rodrigueza.

Volkanovski - Topuria typy

Biorąc pod uwagę powyższe, nasze Volkanovski – Topuria typy zakładają zwycięstwo dużo bardziej doświadczonego Australijczyka. Mimo tego, że patrząc w jego rekord widać tam porażki, to w naszej opinii nie są one niczym świadczącym o gorszej dyspozycji Volka. Można założyć, że jest to jedynie efekt walk w nie swojej kategorii wagowej oraz klasy rywala jakim jest Islam Makhachev. Dodatkowo, spodziewamy się, że pojedynek zakończy się przed czasem. Topuria dysponuje bardzo dużym arsenałem ofensywnym technik, więc w każdej minucie walki będzie groźny i ma narzędzia żeby wygrać przed czasem. Zakładamy jednak, że Volkanovski ciągłą presją zamęczy swojego rywala i zakończy pojedynek przed czasem. To moje UFC 298 typy.

Volkanovski – Topuria kursy bukmacherskie

Patrząc na Volkanovski – Topuria kursy, które zaproponowali bukmacherzy na nadchodzące w sobotnią noc starcie, delikatnie unieśliśmy brew. Początkowo były one praktycznie na takim samym poziomie. Im bliżej walki, tym kurs na Volkanovskiego spada, jednakże nadal jest bardzo atrakcyjny. W chwili obecnej wynosi on 1.78 co nadal jest bardzo kuszące dla typerów, nawet w perspektywie grania jego zwycięstwa w singlu. W naszej opinii Volkanovski jest zdecydowanie większym faworytem niż wskazują na to kursy, a są one jedynie wypadkową gorszego bilansu w ostatnich starciach z Makhachevem oraz szumu, który powstał wokół Topurii. Australijczyk ma bardzo niewygodny styl walki, ciągle dąży do obalenia przeciwnika, a gdy już znajdzie się z góry to bardzo ciężko jest uciec spod niego. Dodatkowo jest to niezwykle wyczerpujący styl walki, co może być w tym starciu kluczowe. Spodziewamy się, że Volk zamęczy swojego rywala i im dłużej będzie trwało to starcie, tym większa będzie jego przewaga.

Gdzie oglądać Volkanovski – Topuria? Transmisja

Transmisję walki znajdziesz za darmo w Betclic. Pokazywana będzie tam cała gala UFC 298. Skorzystaj z poniższego przycisku, aby zarejestrować konto i ją oglądać.

OGLĄDAJ TUTAJ