Wikłacz – Jojua typy i kursy bukmacherskie (KSW 92)

W najbliższą sobotę w walce wieczoru największej polskiej organizacji MMA zobaczymy bardzo ciekawy pojedynek. W okrągłej klatce rękawice skrzyżują ze sobą Jakub Wikłacz oraz Zuriko Jojua. Na szali znajdzie się pas mistrzowski KSW w wadze koguciej. Obaj zawodnicy są od dawna niepokonani, znajdują się na fali wznoszącej zatem rywalizacja o złoto zapowiada się intrygująco. W artykule przedstawimy Wam nasze Wikłacz – Jojua typy wraz z analizą tego pojedynku, który na papierze wydaje się być niezwykle wyrównany. Na pewno kibice w Gorzowie będą świadkami bardzo efektownych wymian parterowych oraz zapaśniczych.

Wikłacz – Jojua typy bukmacherskie (16.03.2024)

Pojedynek pomiędzy oboma kogucimi jest definicją starcia, które rozstrzygnie się w płaszczyźnie parterowej. Z Jednej strony mamy tutaj wirtuoza brazylijskiego jiu-jitsu jakim jest Wikłacz. Popularny Masa to zawodnik, który potrafi wyczarować poddanie w parterze z każdej pozycji. Niezależnie od tego czy znajduje się z góry, czy w pozycji bocznej, za plecami rywala lub nawet na swoich – jest ciągle niebezpieczny. I to będzie największy problem dla Jojuy w sobotę. Gruzin to zawodnik, który za wszelką cenę dąży do sprowadzenia rywala na matę. I biorąc pod uwagę jego wysokie umiejętności, powinien być w stanie sprowadzać Wikłacza na ziemię, pytanie tylko czy da mu to zwycięstwo?

Wikłacz - Jojua typy

Naszym zdaniem nie wystarczy. Wirtuozeria Wikłacza doprowadzi go w naszej opinii do zwycięstwa. Zawodnik trenujący w Arrachionie Olsztyn znajdzie drogę do poddania swojego rywala. Dlatego też wybieramy typ na jego zwycięstwo, który wynosi 1.35 Dodatkowo uważamy, że pojedynek ten zakończy się przed czasem. Trudno nam uwierzyć, w to że Gruzin będzie w stanie bronić się 25 minut przed próbami poddań Olsztynianina. Jednakże na wypadek, gdyby różnicy siły była bardzo mocno widoczna na korzyść Jojuy, stawiamy na potencjalne zakończenie ze strony obu zawodników a nie tylko Wikłacza.

Wikłacz – Jojua kursy bukmacherskie

Jak możecie wywnioskować z naszych wcześniejszych analiz, w naszych oczach sporym faworytem jest Masa. Tak samo uważają bukmacherzy na co wskazują Wikłacz – Jojua kursy. Na Olsztynianina mamy kurs 1.35, co świadczy o tym że jest on sporym faworytem. Kurs przy nazwisku Gruzina wynosi 3.20, wiec należy spodziewać się że znajdzie on wielu zwolenników. Jojua w dotychczasowych występach w KSW prezentował się bardzo dobrze, deklasując między innymi Antuna Racicia, który również jest zawodnikiem parterowym. Chorwat stawia jednak w pierwszej kolejności na walkę z góry i kontrolę, co sprowadziło ten pojedynek do szachów zapaśniczych. W przypadku starcia z Wikłaczem będzie zupełnie inaczej. Polak nie będzie miał problemu z tym żeby znaleźć się na plecach, ponieważ jego arsenał technik umożliwia mu zakończenie walki z tej pozycji bądź po prostu sprawne odwrócenie sytuacji. Spodziewamy się, że Wikłacz zastawia pułapkę, w którą finalnie Gruzin wpadnie i to Masa obroni z powodzeniem tytuł mistrzowski wagi koguciej KSW.