Niezwykle cenne zwycięstwo Stali nad Jutrzenką

W 21. kolejce rozgrywek grupy IV III ligi doszło do starcia dwóch ekip zajmujących odległe lokaty w ligowej tabeli. Dziewiętnasta Jutrzenka Giebułtów podejmowała osiemnastą Stal Kraśnik. Obie drużyny miały przed tym starciem po 16 punktów na swoim koncie, tak więc to spotkanie było niezwykle istotne w kontekście walki o utrzymanie na III-ligowym poziomie. Sobotnia konfrontacja w Krakowie rozpoczęła się znakomicie dla zespołu z Kraśnika. W 3. minucie reprezentanci Lubelszczyzny objęli prowadzenie po trafieniu Adriana Cybuli, który wykorzystał błąd defensywy rywali. Podopieczni Marcina Wróbla poszli za ciosem i pół godziny później mieli już dwie bramki przewagi, a na listę strzelców po raz drugi wpisał się Adrian Cybula. Radość niebiesko-żółtych nie trwała jednak długo, ponieważ już sześćdziesiąt sekund później gola kontaktowego zdobył Krzysztof Michalec. Obrońca Jutrzenki najlepiej odnalazł się w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i pokonał Jakuba Borusińskiego. Po pierwszej połowie przyjezdni prowadzili 2:1. Na początku drugiej części zespół z Giebułtowa dążył do zdobycia wyrównującego trafienia. Niezłą okazję ku temu miał Norbert Leśniak, ale jego uderzenie było niecelne. W 63. minucie to Stal zdobyła trzeciego gola. Drogę do bramki przeciwników znalazł Dariusz Cygan, doprowadzając do wyniku 3:1. Goście utrzymali korzystny rezultat do końca i zainkasowali ważne trzy punkty. Dla kraśniczan triumf nad Jutrzenką był piątym ligowym zwycięstwem w sezonie 2020/2021.

NASTĘPNY MECZ

W następnym meczu Stal Kraśnik zmierzy się w zaległym starciu 19. kolejki z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (25 listopada, 13:00).

Jutrzenka Giebułtów – Stal Kraśnik 1:3 (1:2)
Bramki: Krzysztof Michalec 35′ – Adrian Cybula 3′, 34′, Dariusz Cygan 63′

Stal: Borusiński – Nastałek (83′ Pietrzyk), Dyszy, Tadrowski, Michalak – Czelej (90′ Latosiewicz), Skrzyński, Cygan, Zawierucha – Cybula (88′ Wójtowicz), Wolski.

Żółte kartki dla Stali: Krystian Michalak, Jakub Borusiński
Sędziował: Mateusz Kowalski (Kielce).